امروزه به دلیل گسترش بسیار زیاد صنعت مد شغل های مربوط به این شاخه نیز پیشرفت زیادی کرده است. آیا میتوان بدون کلاس حضوری هم طراحی لباس یاد گرفت و در آن ماهر شد؟ بهترین متد آموزشی کدام است؟ بهترین راه برای طراحی لباس چیست ؟ طراحی لباس مجلسی با مداد یا وسیله های دیگر؟ برای آموزش طراحی لباس از مبتدی تا پیشرفته با ما همراه باشید.

دوره آموزش طراحی لباس از مبتدی تا پیشرفته

طراحی لباس روی اندام بدون هیچ تلاشی

طراحی لباس روی اندام بدون هیچ تلاشیقبل از هرکاری ابتدا شما باید یک طرح کلی از اندام مورد نظر را رو کاغذ بکشید برای راحت شدن این کار می توانید از اسکچ های اماده استفاده کنید. مرحله دوم پیاده سازی طرح لباس مورد نظر روی اندام کشیده شده است و به نوعی می توان گفت که مهم ترین موضوع طراحی نیز همین پیاده سازی طرح روی مانکن است زیرا برامدگی ها و فرورفتگی ها اگر به طور درستی کشیده نشود در عالم واقع لباس طبق انتظار ما فرم نمی گیرد و کار از بیخ و بن غلط می شود. پس برای طراحی لباس روی اندام بدون هیچ تلاشی باید طراحی اندام را از اینترنت بگیرید و سپس خطوط آنرا با خودکار تیره پررنگ کنید کاغذی روی ان بگذارید و با توجه به اندام صفحه زیرین شروع به طراحی لباس با خلاقیت خود کنید. سپس خطوط را با خودکار پررنگ کرده خطوط اضافی را پاک کنید و با استفاده از ماژیک یا مداد رنگی آنرا رنگ کنید. به یاد داشته باشید ابتدا از رنگ های روشن استفاده کنید و سپس از رنگ های تیره. یادتان باشد توجه به طراحی های دیگر طراحان کمک بسزایی به شما خواهد کرد.

آموزش طراحی فیگور با لباس همین حالا

آموزش طراحی فیگور با لباس همین حالاطراحی فیگور با لباس چهار گام دارد که یک به یک با آنها آشنا می شویم

گام اول این است که ساختار اصلی فیگورتان را مشخص کنید. ابتدا سر را رسم کنید و طول بدن را به اندازه 9 سر در نظر بگیرید سپس جای اعضای اصلی بدن را مشخص کنید مانند دست ها شانه ها کمر باسن پا ها زانوها .
گام دوم این است که شکل و طرز قرار گیری پاها و دست هارا مشخص کنید برای این کار خطوطی را در اطراف دست ها و پاها بکشید تا فرم آنها مشخص شود. گام سوم این است که مشخصات ریز تر و دقیق تر بدن مانند بازوها کمر و ناخن هارا بکشید و سپس خطوط اضافه را از طرحتان پاک کنید. در گام چهارم همه خطوط  اضافی را پاک کنید و جزییات را اضافه کنید مانند فرم دادن به پاها و زانو ها و غیره بعد از این میتوانید لباس را روی فیگور طراحی کنید.

آموزش طراحی اندام و لباس با جدیدترین الگو

آموزش طراحی اندام و لباس با جدیدترین الگودر جدید ترین الگو های طراحی اندام و لباس باید سلیقه مشتریان در اولویت اول باشد پس به این نکته توجه بسزایی کنید. سعی کنید ایده لباس شما با عرف آن زمان از جامعه مغایرت نداشته باشد در غیر این صورت طرح شما محکوم به شکست است . در مورد آموزش طراحی اندام و لباس با جدیدترین الگو ها نیز شمارا با جدید ترین برنامه ها آشنا میکنیم. جمینی یکی از این برنامه ها است از قابلیت های این برنامه میشود به طراحی سریع دقیق و بدون خطا با توجه به درخواست کاربر اشاره کرد. کاربر در این برنامه بدون محدودیت میتواند به راحتی طرح خود را روی صفحه بیاورد و با استفاده از جدول سایزبندی استاندارد آنهارا سایزبندی کند. مارولوس یکی از بهترین برنامه های مجود است که از قابلیت های آن میتوان به ویرایش الگو, سادگی کار, و هماهنگ سازی اشاره کرد. این برنامه از جنس و نوع پارچه اعم از کششی, سفتی, چگالی و… نیز پشتیبانی میکند. ایلاستریوتور یک برنامه طراحی و ویرایشی است که به صورت برداری کار میکند و قالبی همانند فتوشاپ دارد. بسیار قدرتمند است و جنبه ای عمومی در میان برنامه های اختصاصی دارد.

قدم به قدم با طراحی مانکن خطی

قدم به قدم با طراحی مانکن خطیبرای طراحی مانکن خطی ابتدا یک خط عمودی از وسط برگه خود بکشید. سپس 10 خط افقی با فاصله های یکسان روی این خط بکشید. خطوط افقی را از یک تا ده شماره گذاری کنید سپس بین خطوط یک و دو سر را ب شکل یک تخم مرغ برعکس بکشید بعد از آن با استفاده از مقیاس سر شروع به کشیدن دیگر اجزا کنید .

به این توجه داشته باشید که مقیاس ها با سر هماهنگی کاملی داشته باشند .

Rate this post
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.