چند ترفند برای عکاسی هنری در فضای باز در این مقاله به شما آموزش داده می شود که از طریق آن روش ها می توانید به صورت نسبتاً حرفه ای در فضای باز عکس برداری کنید.
چند ترفند برای عکاسی می تواند عکسی که شما می گیرید را به صورت حرفه ای در بیاورد. اگر تنها به چند نکته توجه کنید و چند ترفند کوچک را مد نظر قرار دهید، می توانید عکس های حرفه ای بگیرید و تبدیل به یک عکاس نسبتاً ماهر بشوید.

چند ترفند برای عکاسی

توجه به نور و روشنایی در عکاسی هنر در فضای باز

یکی از چندین ترفند برای عکاسی در فضای باز این است که شما به میزان نور توجه داشته باشید. نباید سوژه شما در نقطه ای قرار بگیرد که نور زیادی در انجا متمرکز است و همچنین سوژه شما نباید در جایی حضور داشته باشد که نور کمی در آن جا موجود است.
به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید تا عکس شما از کنتراست مناسب برخوردار شود. پس زمینه خوب یک ترفند عالی و مناسب برای عکاسی در فضای باز پس زمینه مسئله مهم دیگری است که باید به آن توجه بشود!
اگر بتوانید پس زمینه ی خوبی برای سوژه موردن ظر پیدا کنید می توانید اطمینان داشته باشید که عکس شما خیلی زیبا خواهد شد. مهمترین اصل شاید در عکس وجود همان بک گراند یا پس زمینه باشد و به خصوص در طبیعت سعی کنید پس زمینه ی مناسب انتخاب کنید.

چند ترفند برای عکاسی

حفظ نظم اشیاء در عکاسی فضای باز

مسئله ای که باید به آن دقت شود حفظ نظم اشیاء می باشد. زمانی که در فضای باز عکس برداری می کنید حتما توجه کنید که اشیاء اطراف شما در جای خود قرار دارند. به عنوان مثال اگر از محیطی با چند گل می خواهید عکس برداری کنید، شاخه های اضافه، گل های پژمرده و … می توانند نظم عکس شما را از بین ببرند.
چند ترفند برای عکاسی که شاید نمی دانستید
در ادامه به ذکر چند ترفند برای عکاسی می پردازیم که شاید کمتر به آنها تا کنون توجه کرده اید:

  • بر روی چشم های سوژه در هنگام عکسی تمرکز کافی داشته باشید
  • از تجهیزات جانبی مناسب در هنگام عکاسی استفاده کنید..
  • از یک نواخت بودن تصاویر بپرهیزید.
  • از سوژه های مناسب استفاده کنید.
Rate this post