آیا به دنبال آموزشگاه عکاسی حرفه ای در تهران هستید؟ می دانید چه لوازمی برای عکاسی نیاز است؟ از هزینه کلاس عکاسی با خبر هستید؟ این ها پرسش های متداول بسیاری از کسانی می باشد که به این هنر و حرفه علاقمند هستند. در این مطلب کوشیده ایم تا به این پرسش ها، پاسخ هایی ارائه دهیم. همچنین سعی ما بر این است که در این نوشته شیوه های عکاسی و روش های آن را هم به صورت اجمالی به بحث گذاریم و معلومات جدیدی از آن را ارائه دهیم. اگر علاقمند هستید، پس تا پایان مطلب با ما باشید. آموزشگاه عکاسی حرفه ای در تهران

ساده ترین شیوه های آموزش عکاسی حرفه ای در تهران

ساده ترین شیوه های آموزش عکاسی حرفه ای در تهرانبرای یادگیری آسان عکاسی حرفه ای در تهران، در گام نخست باید به کلاس های آموزشی این رشته مراجعه کرد. البته گفتنی است که این حرفه، دوره های آموزشی کوتاه و بلند مدت دارد که نوع دوره های کوتاه مدت را می شود در کورس های آموزشی فرا گرفت و برای طی کردن مسیر طولانی و بلند مدت، بایستی در دانشگاه ها ثبت نام نمود. 

اگر می خواهید که آموزش جامع عکاسی را سپری کنید و سرفصل های عکاسی مقدماتی را بدانید، خوب است که به کلاس های گوناگونی ثبت نام نمایید. در پایتخت کشورمان، برخی از موسسات فرهنگی وجود دارند که در این عرصه فعالیت می کنند. آنان هر از گاهی دوره های آموزشی چند روزه را راه اندازی می نمایند و برخی از مطالب عمده را بیان می کنند. در این خصوص می شود به استودیو عکس هفت اشاره کرد که همواره کلاس هایی را جهت آموزش دادن برگزار می کند. دوره عکاسی در تهران متفاوت است. 

برای مثال شما می توانید با ثبت نام عکاسی حرفه ای را به صورت کاملاً درست آن آموزش ببنید. در کلاس عکاسی حرفه ای، با شیوه های مختلف و این که چگونه و در چه مکانی از چه دوربینی استفاده کنید، مطرح می شود و خواهید توانست که در مدت زمان کوتاهی، با اندکی تلاش و البته داشتن استعداد، بهترین عکاس شوید. 

تفاوت های انواع روش های عکاسی حرفه ای در چیست؟

تفاوت های انواع روش های عکاسی حرفه ای در چیست؟عکاسی حرفه ای، امروزه نه تنها به نام یک هنر، بلکه حرفه به شمار می رود. این نوع از کار را روش ها و گرایش های مختلفی دارد که در پایین به چند نمونه از آن اشاره می کنیم: 

 • عکاسی خبرنگاری 
 • عکاسی صنعتی 
 • عکاسی طبیعت 
 • عکاسی مدلینگ و استایل 
 • عکاسی ورزشی 
 • و غیره 

شاید تصور کنید که می شود با داشتن یک دوربین، به راحتی در این کارها وارد شد؛ اما هر کدام از این ها علاقمندی خاصی دارد. برای مثال دوره آموزشی عکاسی صنعتی با کلاسهای آموزش عکاسی مدلینگ فرق می کند. طبعاً این ها در مکان های گوناگونی عکاسی را انجام می دهند که این بستگی به نکات آموزشی مختلفی دارد. 

روی هم رفته، اگر مشتاق هستید تا این حرفه را به خوبی یاد بگیرید، پیشنهاد می کنیم که در گام نخست، آموزش نکات عکاسی را از پایه فرا بگیرید و سپس در کنار عکاسان حرفه ای قرار گرفته و از تجریبات آنان در صحنه ها و مکان های گوناگون بهره ببرید. شما در هر جایی که باشید، می توانید دوره های آموزشی این حرفه ار سپری کنید. 

عکاسی حرفه ای به چه نوع عکاسی گفته می شود؟

عکاسی حرفه ای به چه نوع عکاسی گفته می شود؟عکاسی حرفه ای، به نوع از عکاسی گفته می شود که یک شخص کاملاً با فنون این کار آشنا باشد. طبعاً کسی که حرفه ای خوانده می شود، در گام نخست باید دوره های آموزشی گوناگونی را پشت سر گذاشته و سپس این که تجربه کافی در این زمینه را داشته باشد. به این معنی که بتواند بهترین عکس ها را بیندازد. 

افراد حرفه ای در چنین رشته هایی، عموماً دارای ذوق زیاد، نگاه متفاوت و همچنین شکارچیان لحظات خوبی می باشند. آنان ممکن است که ساعت ها و حتی روزها منتظر صحنه هایی بنشینند و با صبر و حوصله کارشان را پیش ببرند. البته این مسئله ربط مستقیمی به گرایش عکاسان حرفه ای هم دارند که در بالا به چند رشته آن اشاره کردیم. 

در کل، کسانی حرفه ای هستند که دارای لوازم مجهز باشند و تجربه لازم را داشته باشند. آنان همچنین مباحث عکاسی مقدماتی و حرفه ای را به خوبی می دانند. گفتنی است که در این حرفه، نمی توان همیشه مدعی بود که کاملاً از همه شیوه های آن آگاهی داریم؛ زیرا در دنیا امروز بروز رسانی اطلاعات برای همه ضروری است؛ حتی افراد حرفه ای! 

در کنار این، عکاسان حرفه ای به خوبی با دوربین و لوازم دیگر آشنایی کامل داشته و از چگونگی کارکردشان اطلاعات درستی دارند. 

بازار کار عکاسان حرفه ای در ایران

بازار کار عکاسان حرفه ای در ایراناگر به دنبال شغل پر درآمد، زود بازده و یا کم هزینه هستید، توصیه می نماییم که وارد این کار نشوید. تا رسیدن به نقطه حرفه ای شدن، نیاز به شکیبایی زیادی دارد و در همین حال، پیدا کردن کار در این عرصه هم تا اندازه ای سخت می باشد. باید گفت که افراد کمی هستند که می توانند شغل هایی خوب و با درآمد های آنچنانی پیدا کنند. 

در پهلوی این قضایا، متذکر می شویم که ریسک عکاسی حرفه ای هم بالا است. مثلاً شما اگر عکاس طبیعت یا خبرنگار-عکاس باشید، باید تن به سختی های زیادی دهید. روی هم رفته، می شود این گونه مدعی شد که بازار کار عکاسی، بستگی به مسائل گوناگون و گرایشی دارد که شما انتخاب کرده اید. 

برای مثال، اگر قصد ایجاد آتلیه را دارید و یا می خواهید وارد صنعت مد و استایل شوید، با بروز دادن توانایی های خود، می توانید زود جذب بازار شوید و کار خود را آغاز کنید. روی هم رفته، این کار بیشتر شبیه کارهای هنری است و شاید زمان زیادی برای رسیدن به درآمدهای بالا و جا افتادن در این حرفه را نیاز داشته باشید. 

آنچه در این کار بسیار مهم است، این می باشد که پشتکار بالایی داشته باشید و از زمین خوردن ها خسته نشوید و به کارتان همچنان دنباله دهید. 

برای عکاس حرفه ای شدن چه مدت زمان نیاز است؟

برای عکاس حرفه ای شدن چه مدت زمان نیاز است؟برای حرفه ای شدن در عکاسی، نمی توان زمان دقیقی را در نظر گرفت. اما اگر منظور سپری کردن کلاس ها باشد، می توان این کار را در یک هفته تا چند ماه به خوبی فرا گرفت. باید گفت، این امر ربط مستقیمی به نبوغ و علاقه شما دارد. طبعاً هر چه بیشتر این کار دلبستگی داشته باشید، زودتر می توانید آن را آموزش دیده و کارتان را شروع کنید. 

در هر صورت، همان طور که در بالا هم متذکر شدیم، کلاس های آموزشی مختلفی در جاهای گوناگونی برگزار می شود که هر کدام شان دوره های کوتاه و بلند مدت راه اندازی می کنند. در این کورس ها، آموزش عکاسی مقدماتی و پیشرفته دایر می شود. مثلاً اگر در کلاس عکاسی دانشگاه تهران شرکت کنید که باید چند سالی درس بخوانید. 

روی هم رفته، برای حرفه ای شدن، راه درازی را مبتدیان در پیش دارند و این کار با تلاش بیشتر و نشان دادن صبر و حوصله، به مرور زمان، نتیجه می دهد. 

برگزاری دوره آموزشی عکاسی حرفه ای از مبتدی تا پیشرفته

برگزاری دوره آموزشی عکاسی حرفه ای از مبتدی تا پیشرفتهدر شهرهای مختلف کشورمان، دوره های آموزش عکاسی حرفه از مبتدی تا پیشرفته و حرفه ای برگزار می شود. در این خصوص می شود به کلاس عکاسی مشهد یا هر شهری دیگری اشاره کرد. عموماً چنین کلاس هایی در کلان شهرها برگزار می شود و می توان با ثبت نام کردن در آنان، وارد شد و پس از چندی به خوبی این رشته را فرا گرفت. 

در این خصوص می شود به کلاس عکاسی تبلیغاتی، فوتوژورنالیسم و غیره اشاره کرد. هر کدام از این کلاس ها دوره های آموزشی گوناگون دارند و روش های تدریس هم در آن فرق می کند. اگر می خواهید که به عکاسی حرفه ای در گرایشی که به آن علاقمند هستید، تبدیل شوید، باید کلاس های خوبی را پیدا کنید و با جدیت آموزش را پیش ببرید. 

در دوره هایی که برای مبتدیان برگزار می شود، مدرس، دوربین و دیگر تجهیزات عکاسی را برای کارآموزان معرفی می کند و شیوه های مختلف استفاده از آن را بیان می دارد. این دوره ها ممکن است به صورت عمومی برگزار شود. اما در کلاس های پیشرفته، شما گرایشی را که دوست دارید انتخاب کرده و موارد جزئی آن را آموزش می بینید. 

خلاصه این که، این دوره در شهرهای مختلفی برگزار می شود هر کدام شان با هم دیگر تفاوت های اساسی دارند. 

معتبر ترین برگزار کنندگان عکاسی حرفه ای در تهران

معتبر ترین برگزار کنندگان عکاسی حرفه ای در تهراندر تهران عکاسی حرفه ای را برخی از معتبرترین مراجع برگزار می کنند. آنان می توانند شرکت های مدلینگ، صنعتی، موسسات فرهنگی مانند روزنامه ها و سایت های خبری باشند. با اعتبار ترین این ها مشخصات خاص خود را دارند که می شود به این موارد اشاره کرد: 

 • اساتید مجربی را استخدام می کنند. 
 • دوره های تئوری و عملی راه اندازی می نمایند. 
 • تجهیزات و وسایل بروز دنیا را در اختیار کار آموز می گذارند. 
 • نکات جدید عکاسی را آموزش می دهند. 
 • و سیار موارد دیگر از این دست. 

عوامل موثر در هزینه های دوره آموزشی عکاسی حرفه ای

عوامل موثر در هزینه های دوره آموزشی عکاسی حرفه ایهزینه کلاس های عکاسی حرفه ای متفاوت است. این مسئله بستگی به عوامل گوناگونی که در بالا به چند نمونه از آن که شامل وسایل و اساتید خبره بود اشاره شد. 

شما می توانید برای این که از قیمت های دوره های مختلف مطلع شوید، به مراجع مختلفی سر بزنید. آموزشگاه های متعددی وجود دارند که هر کدام شان دوره های متفاوتی را برگزار می کنند و در همین حال، نرخ های تدریس شان هم با هم دیگر فرق می کند. 

این مسئله به طولانی و کوتاه مدت بودن دوره هم ربط دارد که باعث کاهش و یا افزایش هزینه می شود. روی هم رفته کلاس های معتبر، مدرک عکاسی بین المللی را هم اهداء می کنند که می تواند برای کسانی که علاقه مند به کار در خارج از کشور هستند، بسیار مفید باشد. 

مدارک لازم برای ثبت نام عکاسی حرفه ای

مدارک لازم برای ثبت نام عکاسی حرفه ایاگر قصد دارید که در کلاس های عکاسی حرفه ای ثبت نام کنید، باید مدارک شناسایی را همراه خود داشته باشید. 

برای این منظور، نیاز به شناسنامه معتبر، چند قطعه عکس و فرم های دیگری است که به آن نیاز می باشد. شما می توانید با سر زدن به آموزشگاه های متفاوت، برای نام نویسی اقدام کنید و کار آموزش را آغاز نمایید. 

خلاصه این که هر کدام از آموزشگاه ها نیاز به مدارک گوناگونی دارند که با مراجعه به آن ها می توان به این امر پی برد و مدارک ضروری را تهیه کرد و برای آنان تحویل داد. برای این که بیشتر در این باره معلومات کسب کنید، می توانید به سایت ها و کانال های آموزشگاه ها مراجعه نمایید. در آن جا همه شرایط ثبت نام ذکر شده است. 

سریع ترین راه ورود به کلاس های عکاسی حرفه ای

سریع ترین راه ورود به کلاس های عکاسی حرفه ایجهت ثبت نام و ورود به کلاس های عکاسی حرفه ای در اسرع وقت، می شود به سایت های معتبر و رسمی مراکز آموزشی سر زد. در حال حاضر، بیشتر آموزشگاه ها از خود سایت هایی را راه اندازی کرده اند که از این طریق می شود نام نویسی را انجام داد و پس از آن در زمان تعیین شده وارد کلاس شد و آغاز به فراگیری نمود. 

در کنار این، می توانید از طریق همین سایت ها، شرایط ورود به کلاس ها را بدانید و در ضمن اطلاعات خود را بیشتر کنید. بیشتر مراکز برخی از موارد آموزشی را در سایت های خود نشر می کنند که این می تواند برای افراد مبتدی کاربرد زیادی داشته باشد. 

شرایط لازم برای عکاس حرفه ای شدن در ایران

شرایط لازم برای عکاس حرفه ای شدن در ایران برای این که یک عکاس حرفه ای شوید، در اولین قدم باید بدانید که علاقه ای به این کار دارید یا نه. مسئله بعدی این است که توانایی خرید لوازم آن را داشته باشید. دوربین های حرفه ای و سایر لوازم جانبی دیگر این حرفه، گران قیمت می باشند. البته برخی از شرکت ها این کالاها را در اختیار عکاسان خود قرار می دهند. 

مرحله بعدی این است که شما آموزشگاه های خوبی را انتخاب کنید. به این طریق خواهید توانست که این حرفه را از پایه خوب آغاز نمایید و رفته رفته و با کسب تجربه بیشتر، به یک عکاس حرفه ای در گرایش خود تبدیل شوید. این را از یاد نبرید که برای حرفه ای شدن در این رشته، نیاز به تمرین زیاد دارید. 

خرید سخت افزار مورد نیاز یک عکاس حرفه ای در کشور

خرید سخت افزار مورد نیاز یک عکاس حرفه ای در کشوریک عکاس حرفه ای، نیاز به سخت افزارها و لوازم جانبی گوناگونی دارد. برای خرید چنین وسایلی می شود به فروشگاه هایی سر زد که این گونه از محصولات را عرضه می کنند. عموماً این ابزار خارجی هستند و برخی از شرکت ها معتبر در ایران هم نمایندگی هایی دارند که می شود برای تهیه، به آنان مراجعه کرد. 

از جمله ابزار مورد نیاز، می شود به این ها اشاره نمود: 

 • دوربین در مدل های گوناگون 
 • لنز در انواع مختلف 
 • پایه دوربین 
 • انواع لایت 
 • باطری 
 • کارت های حافظه 
 • و سایر موارد دیگر و ضروری 
Rate this post
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.