آموزش طراحی لباس

با افتخار مدعی برگزاری بهترین دوره طراحی مد و لباس با تکیه بر دانش و تجربه ای بالغ بر پانزده سال هستیم.با ما همراه باشید تا شما را وارد دنیای زیبا و پر از فرصت طراحی مد و لباس نماییم.

دوره طراحی لباس

(مقدماتی تا پیشرفته)

دوره طراحی لباس متناسب با وضعیت و نیاز بازار در مرکز آموزش برگزار می شود. از گذشته تا به امروز بحث پوشش و لباس برای انسان ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و با کمی بررسی تاریخ متوجه خواهیم شد که هر فرهنگ و جامعه در دوره های مختلف زمان نحوه پوشش متفاوتی داشته است.

افراد همواره در تلاش اند تا بواسطه نحوه پوشش و رفتار خود، شخصیت درونی و خود ذاتی‌شان را به اطرافیان معرفی نمایند. علاوه بر آن باتوجه به فطرت زیبا پسند بودن انسان میتوان متوجه این موضوع بود که یک فرد همواره به زیبایی درونی و بیرونی خود اهمیت ویژه‌ای می‌دهد.

آموزش طراحی لباس
دوره آموزش طراحی لباس
دوره آموزش طراحی لباس مرکز آمورش

کلاس طراحی لباس

یک کلاس طراحی لباس خوب شما را به یک طراح لباس حرفه ای تبدیل می کند. هر فرهنگ و تمدنی، پوشش مخصوص به خود دارد که به نوعی باعث ایجاد تمایز میان گروه های مختلف می‌شود. در واقع این حرفه ارتباط نزدیکی با فرهنگ، آداب و رسوم، سنت و شخصیت افراد دارد. طراحان لباس در هر دوره باتوجه به الگوها و ارزش های هر ملت، لباس هایی مطابق با زمان حالشان طراحی میکنند.

باید گفت که طراحی لباس با توجه به مد روز امروزه از جمله حرفه های درآمدزا محسوب می‌شود به طوری‌ که چرخ اقتصاد برخی از کشورهای همچون ایتالیا، برزیل، ترکیه و … از راه صادرات پوشاک می‌چرخد.

متاسفانه کشور ما از متخصصان کمی در زمینه طراحی لباس و مد برخوردار است. این موضوع باعث شده که کارگاه های تولیدی نتوانند محصولات مورد سلیقه و پسند جامعه حال را تولید کنند. در نتیجه شاهد ورود گسترده کالاهای خارجی در داخل کشور هستیم که باعث خارج شدن ارز، بیکاری افراد و تعطیلی بسیاری از تولیدی ها شده است.

مجموعه معتبر مرکز آموزش همراه با اساتید مطرح و متخصص خود به برگزاری دوره های طراحی لباس برای هنرجویان می‌پردازد. این دوره مخصوص افرادی است که تمایل دارند این حرفه را به طور جدی و تخصصی آموزش ببینند و وارد بازار کار آن شوند.

دوره طراحی لباس اینستاگرام

دوره طراحی لباس حضوری

امروزه خیلی از افراد، با دوره طراحی لباس به درجه بالای شغلی به صورت تخصصی می‌رسند. برای آنکه بتوان به یک طراح حرفه‌ای و ماهر در این زمینه تبدیل شد، ابتدا لازم است با اصول و قواعد طراحی لباس آشنا شوید و این هنر را از صفر تا صد آموزش ببینید.

مرکز آموزش به عنوان مجری بهترین دوره طراحی لباس، شما را برای یادگیری هر چه بهتر طراحی لباس آماده تر می‌کنیم تا بتوانید به آن حداکثر میزان تخصص در این حرفه دستیابید. همچنین در پایان هر دوره به هنرجویان مدرک معتبر بین المللی اعطا می‌شود که به واسطه آن به راحتی می‌توانند در ایران و یا خارج از کشور به فعالیت بپردازند.

میخواهم قبل از شروع اطلاعات بهتری از این دوره داشته باشم:

بهترین آموزشگاه طراحی لباس

یکی از سوالات اساسی هر علاقه مندی که تصمیم به یادگیری طراحی لباس دارد این است که بهترین آموزشگاه طراحی لباس در تهران کدام موسسه است؟ پرسش این سوال کاملا منطقی و صحیح است. چرا که افراد همواره برای زمان خود ارزش قائل هستند و نمی‌خواهند وقت خود را با شرکت در کلاس های آموزشگاه های نامعتبر و غیر متخصص از دست بدهند.

این حق هر فردی است که برای یادگیری هر حرفه‌ای در قبال زمانی که می‌گذارد، دستاورد قابل توجهی داشته باشد. به همین منظور پیش از هر اقدامی، لازم است به خوبی در این زمینه، تحقیق کنید.

بهترین آموزشگاه طراحی لباس، آموزشگاهی است که شما را از ایده تا اجرا، همراهی کند. اگر به دنبال آموزشگاه طراحی لباس در تهران و سایر شهرها به صورت تخصصی و معتبر در این حوزه هستید، مطمئن باشید که در آیند نه چندان دور خواهید توانست به یکی از طراحان پردرآمد تبدیل شوید. چراکه صنعت پوشاک و مد همواره جایگاه خاصی در میان جوامع داشته است.

آموزشگاه طراحی لباس
بهترین آموزشگاه طراحی لباس
بهترین آموزشگاه طراحی لباس در تهران

شرکت های فعال در این حوزه همواره به دنبال طراحان ماهر هستند تا از طرح های ویژه و منحصربه فرد ارائه شده در این زمینه برای تولید لباس های شیک و بسیار زیبا استفاده کنند. با کسب مهارت در کلاس های آموزش طراحی لباس می توانید از ایده های خلاقانه برای کشیدن طرح ها استفاده کنید.

یکی از ویژگی هایی که برای تبدیل شده به یک طراح حرفه‌ای باید داشته باشید، ذهن خلاق و ایده پرداز است. موسسه معتبر مرکز آموز با برگزاری دوره های حرفه‌ای طراحی لباس، بستر ذهن هنرجو را برای ایجاد ایده ها و طرح های گوناگون، نوآورانه و خلاق پروش میدهد و تا اجرای ایده ها همراه او خواهد بود.

از جمله ویژگی‌های بهترین کلاس طراحی لباس می‌توان به مواردی همچون اساتید باتجربه، آشنایی با تکنیک‌های روز، دوره‌های منظم، استفاده از ابزار مناسب، ارائه تمرینات و پروژه‌های تکمیلی، تجهیزات آموزشی قوی و … اشاره کرد.

آموزش طراحی لباس در تهران

اگر شما قصد دارید به صورت حضوری در دوره آموزش طراحی لباس در تهران شرکت کنید، مرکز آموزش بهترین و سریع ترین راه را در اختیار شما میگذارد. کافی هست با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مرکز آموزش همراه با اساتید متخصص و مطرح خود در همه‌دوره ها تمام نکات و ترفندهای طراحی لباس را از صفر تا صد به دانشپذیران آموزش میدهد تا در آخر یک فرد مبتدی به یک طراح متخصص ماهر تبدیل شوند.

این کلاس ها بر اساس استانداردهای بین المللی از سطوح مقدماتی شروع شده و در سطوح پیشرفته خاتمه می‌یابد. در آخر نیز به هنرجو مدرک معتبر بین المللی و قابل ترجمه تعلق می‌گیرد.

سرفصل های کلاس طراحی لباس

لازمه تخصص در هر حوزه‌ای، آموزش حرفه‌ای و تکرار و تمرین در آن است که این موضوع یک شبه حاصل نمی‌شود. همانطور که اشاره شد، دوره طراحی لباس مرکز آموزش مطابق با استانداردهای بین المللی از سطح مبتدی تا پیشرفته برگزار می‌شود. شیوه آموزش طراحی لباس کاملا منحصر به فرد بوده و حاصل تجربه‌ی چندین ساله اساتید متخصص در امر تدریس و شناخت نیازهای آموزشی هنرجویان است. به طوری که هنر جویان در مدت زمان کوتاهی آنچه که مورد نیازشان است را به بهترین شکل فرا می‌گیرند.

آنچه که در کلاس طراحی لباس آموزش میبینیم

لازم به ذکر است برای دستیابی به موفقیت و تخصص تنها گذراندن دوره آموزشی کامل فایده ندارد و باید شما تمام تلاش خود را بکار بگیرید. این دوره مناسب افرادیست که در درجه اول علاقه و اشتیاق و در درجه دوم روحیه تلاشگر دارند. دوره طراحی لباس مرکز آموزش در طی ۶ ترم برگزار شده و هنرجو در هر ترم نکات مخصوص به یکی از حوزه ها و فن های مرتبط با طراحی لباس را آموزش می‌بیند. این ۶ ترم به شرح زیر می‌باشند

ترم اول : آشنایی با طراحی فیگور

 • یادگرفتن رسم مانکن در نماهای سه رخ، تمام رخ، نیم رخ
 • آشنایی با انواع یقه، آستین، پیراهن، دامن، شلوار، چگونگی رسم چین و چروک روی لباس ها
 • آموزش رسم چهره. هدف از این آموزش این است که بتوانید نسبت به چهره و حتی موهای اشخاص برای آنها لباس طراحی کنید.

ترم دوم : رنگ شناسی تخصصی و جنسیت سازی

 • آشنایی با رنگ شناسی و مخلوط کردن رنگ ها با هم. نحوه ست و ترکیب کردن رنگ ها در حرفه طراحی لباس بسیار مهم است تا بتوانید بر اساس رنگ پوست، علایق مشتری و فصل مورد نظر، رنگ ها را انتخاب کنید.
 • آشنایی با ایرادات اندامی
 • آموزش جنسیت سازی یک لباس از جمله: ساتن، مخمل، جیر، حریر، دانتل، گیپور و

ترم سوم : خلاقیت و ایده‌پردازی

 • آموزش طراحی یک لباس
 • آشنایی با نحوه ایده‌پپردازی از اطراف
 • یادگرفتن چگونگی طراحی لباس برای هر اندام

ترم چهارم : اکسسوری و تزئینات روی لباس

 • آشنایی با دوخت انواع اکسسوری ها روی لباس و پارچه
 • از این طریق میتوانید به وسیله آن یکسری ایرادات اندامی را بپوشانید و حتی قیمت کارهای خود را بالاتر ببرید.

ترم پنجم : مولاژ

 • مولاژ به معنای الگوی حجمی است. شما باید بتوانید که یک پارچه را روی مانکن طراحی کنید و برای آن الگو تهیه کنید.
 • این روش یکی از به روزترین روش های طراحی لباس در کل دنیا محسوب می‌شود.

ترم ششم : نرم افزارهای طراحی لباس

 • آشنایی با نرم افزار مارولوس
 • این نرم افزار یکی از بهترین برنامه های طراحی لباس محسوب می‌شود که آن را به صورت حرفه ای آموزش خواهید دید.

مدرک معتبر دوره طراحی لباس

دوره طراحی لباس با مدرک معتبر بین المللی می باشد. صنعت مد و فشن که طراحی لباس نیز یکی از شاخه های اصلی آن محسوب می‌شود، جزء صنایع بسیار پر درآمد و در عین حال به شدت رقابتی است. مسیر موفقیت در این حوزه به شدت سخت، دشوار و پر چالش است به طوری که بدون داشتن قدم های استوار و محکم نخواهید توانست از این مسیر پر پیچ و خم عبور کنید.

بهره‌گیری از آموزش اساتید حرفه‌ای و مجرب طراحی لباس، تاثیر بسزایی در همواره کردن این مسیر سخت برای رسیدن به موفقیت دارد. تا به اینجا یک تمایز و برتری میان افرادی که در دوره های طراحی لباس شرکت می‌کنند نسبت به افرادی که به طور خودخوان این حرفه را یاد می‌گیرند، ایجاد شد.

کلاس طراحی لباس
کلاس طراحی لباس
کلاس طراحی لباس در تهران

اما وجود تمایز تنها میان این دو گروه قرار ندارد. بلکه حتی افرادی که در کلاس های آموزشگاه های مختلف طراحی لباس شرکت می‌کنند نیز با یکدیگر متمایز هستند و برخی نسبت به دیگری برتری دارد.

داشتن مدرک معتبر بین المللی باعث بوجود آمدن این تمایز بسیار محسوس میان افرادی که در کلاس طراحی لباس شرکت می‌کنند، می‌شود. در اینجا است که اهمیت انتخاب آموزشگاه معتبر و حرفه‌ای چند برابر می‌شود. چراکه صرفاً گذراندن دوره و آموزش طراحی لباس مطرح نیست بلکه چیزی که اهمیت دارد این است که شما بتوانید از حرفه‌ای فرا گرفته‌اید، بهترین استفاده را داشته باشید.

با استفاده از مدرک معتبر بین المللی علاوه بر آنکه می‌توانید در داخل ایران فعالیت کنید، می‌توانید در هرجای دیگر از دنیا نیز حرفه و تخصص خود را عرضه نمایید.

در ایران آموزشگاه های طراحی لباس معدودی هستند که چنین مدرک مهم و با ارزشی را ارائه می‌دهند؛ موسسه مرکز آموزش از جمله آنها محسوب می‌شود. مدرکی که مرکز آموزش در پایان دور های خود ارائه می‌دهد، قابل ترجمه بوده و مورد تایید قوه قضایه است.

شما میتوانید با این مدرک بین المللی به دارالترجمه رجوع کرده و از نسخه ترجمه شده و رسمی آن به عنوان مدرکی برای درخواست ویزای کشور موردنظرتان، استفاده نمایید. همچنین بواسطه آن می‌توانید سریعاً وارد بازار کار طراحی لباس چه در داخل کشور و چه در خارج شوید.

بازار کار حرفه طراحی لباس

همانطور که ابتدای متن نیز به آن اشاره کردیم، طراحی لباس یکی پرطرفدارترین رشته های هنری در دنیا محسوب می‌باشد. صنعت پوشاک همواره جایگاه ویژه‌ای داشته و هیچ گاه نیاز بازار به طراحان لباس برای خلق مدل های خلاقانه و متنوع، اشباع نمی شود.

شرکت ها و مجموعه های بسیاری وجود دارند که برای تولیدات خود در زمینه پوشاک نیاز به افراد ماهر در این حرفه هستند تا از ایده ها و طرح های ویژه آنها استفاده کنند.

همچنین در بسیاری از شرکت های تخصص طراحي لباس، فرصت های ویژه‌ای برای کسب و کار وجود دارد که با شرکت در نمایشگاه های طراحی مد و لباس و مد می‌توان با تولیدکنندگان لباس و همچنین طراحان دیگر به تعامل پرداخت.

دوره طراحی لباس
دوره طراحی لباس
دوره طراحی لباس حضوری

با آموزش طراحی لباس مرکز آموزش می توانید به صورت حرفه‌ای علاوه بر فعالیت در داخل کشور، از فرصت های شغلی این صنعت در خارج از کشور نیز بهره مند شده و به سفارت کشورهای مورد نظر برای اشتغال در این حرفه مراجعه کنید. چراکه مرکز آموزش در پایان دوره ها خود مدرک معتبر بین المللی به هنرجویان خود اعطا می‌کند که مورد تایید قوه قضاییه بوده و قابل ترجمه ارائه است.

البته لازم به ذکر است برای موفقیت در هر رشته هنری باید به این نکته توجه نمود که علاوه بر استفاده از آموزش عالی و تخصصی، باید از پشتکار نیز برخوردار بوده و همواره به دنبال کسب تجربه بیشتر در این زمینه باشید. برای اینکار باید روزانه زمانی را برای تمرین آموخته هایتان سپری کنید و به این ترتیب با گذشت زمان، در رشته طراحی لباس به مهارت برسید.

آموزشگاه مرکز آموزش به عنوان یکی از برترین آموزشگاه های طراحی لباس در تهران می باشد.

خیر؛ مرکز آموزش همراه با اساتید متخصص و مطرح خود در همه‌دوره ها تمام نکات و ترفندهای طراحی لباس را از صفر تا صد به دانشپذیران آموزش میدهد تا در آخر یک فرد مبتدی به یک طراح متخصص ماهر تبدیل شوند.

بله؛ در پایان دوره مدرک معتبر بین المللی به هنرجو اعطا می‌شود. هنر جو با استفاده از این مدرک هم میتواند در داخل کشور و هم خارج کشور به فعالیت بپردازد.

دوره طراحی لباس مرکز آموزش طی 6 ترم برگزار شده که مطالب هر ترم عبارتند از: آشنایی با طراحی فیگور، رنگ شناسی تخصصی و جنسیت سازی، خلاقیت و ایده‌پردازی، اکسسوری و تزئینات روی لباس، مولاژ، نرم افزارهای طراحی لباس.