آموزشگاه های طراحی مد و لباس روز دنیا اقدام به برگزاری دوره های آموزشی با اعطای مدارک بین المللی می کنند.

طراحی مد و لباس

آموزشگاه طراحی لباس و مد

آموزشگاه های مربوط به طراحی لباس می توانند با استفاده از مطالعه در زمینه های روز دنیا اقدام به ایجاد طرحی نو در زمینه مد و پوشاک کنند.
این آموزشگاه ها از آنجا که باید دارای مربیانی باشند که آگاه به علم روز طراحی هستند بنابراین می توان گفت هر چند وقت یکبار این مربیان برای آموزش های جدید اقدام به شرکت در کلاس های طراحی می کنند تا بتوانند حرفه ی خود را به روز نگه داشته و با متد روز دنیا و جوامع مختلف آشنا شوند.
با این وجود طبیعی لست که با شرکت در این دوره ها بتوان مدارک بین المللی در ارتباط با این رشته و آموزش های آن بدست آورد.

طراحی مد و لباس

سرمایه گذاری آمریکا بر روی طراحی لباس

طراحی لباس در کشورهای خارجی به صورت گسترده و برای همه ی جوامع دنیا صورت می گیرد.
توجه و تمرکز بر روی این موضوع باعث شده طراحی های انجام شده توسط کشورهای خارجی تنها محدود به منطقی خودشان نباشد و آوازه ی این طراحی در سراسر دنیا پیچیده باشد و‌ حتی بسیاری از آنها مورد استفاده قرار گیرند.
طراحی لباس تا قبل از جنگ جهانی مختص کشور های محدود و پیشرفته بود اما بعد از جنگ جهانی آمریکا در زمینه ی طراحی لباس کشورهای دیگر را نیز مورد حمایت قرارداد.
بعد از جنگ جهانی دوم سرمایه گذاری آمریکا بر روی کشور های چون ایتالیا موجب شد که این کشور امروز از بزرگترین طراحان لباس در جهان محسوب شود.
سرمایه گذاری های آمریکا در زمینه تولید چرم،خز و پشم انجام شد زیرا این مواد از مهمترین عناصر در زمینه ی طراحی لباس بود که توانست کمک شایانی به پیشرفت این صنعت در ایتالیا کند.

طراحی مد و لباس

زمینه های طراحی مد و لباس

طراحی مد و لباس در زمینه تای مختلفی صورت می گیرد که از جمله این موارد می توان به لباس روز زنانه،لباس شب زنانه،لباس زیر زنانه،لباس مجلسی،لباس بچه گانه،لباس روز مردانه،لباس شب مردانه،لباس ورزشی و‌لباس عروس اشاره کرد.
برایداشتن طراحی خوب در این زمینه ها باید به نکات مهم در زمینه ی طراحی و مد توجه کرد که این موارد می توانند اهمیت فراوانی در زمینه ایجاد طرحی نو و قابل توجه داشته باشند.
توجه به جنس پارچه،چاپ پارچه،تزئینات روی لباس،الگو،اندازه گیری و تحقیق درباره ی مد از جمله مواردی هستند که باید در امر طراحی مورد اهمیت واقع شوند.
همه ی موارد بالا هستند که می توانند موجب رضایت مشتری و جلب نظر آن شود و موفقیت هایی را برای طراح به همراه داشته باشد.

Rate this post