آیا می خواهید بدانید که بهترین آموزشگاه ها جهت ثبت نام دوره آرایشگری در تهران چه خصوصیاتی دارند؟ آموزش آرایشگری چه مدت زمانی را در بر می گیرد؟ آیا این رشته پولساز است؟ به همه این پرسش ها در این مطلب پاسخ داده می شود و همچنین کوشش مان بر این است تا آموزشگاه آرایشگری نمونه را نیز برای تان معرفی نماییم. اگر علاقه مند به این موضوعات می باشید، پس تا پایان این مقاله با ما باشید تا از هزینه دوره های آرایشگری نیز مطلع گردید. 

ثبت نام دوره میکاپ و آرایشگری در تهران

پر درآمد ترین رشته های آرایشگری در کشور

پر درآمد ترین رشته های آرایشگری در کشوررشته آرایشگری در چند سال اخیر، به نام یک هنر پر سود و پول ساز معروفی شده است. البته این رشته در بخش های گوناگونی تقسیم بندی می شود و برخی از آن ها در آمد بالایی دارد. در این جا می شود به به رشته هایی مانند: رنگ، مش، هایلات، میکاپ عروس و غیره اشاره نمود که با فرا گیری آن، می توان در آمد خوبی در ماه داشت. 

البته این موضوع ربط مستقیمی به خود آرایشگر هم دارد. هر چه یک آرایشگاه معروف باشد و افراد مجربی را دور خود جمع کرده باشد، مشتری بیشتری خواهد داشت.

بسیاری از کسانی که می خواهند ثبت نام آرایشگری را انجام دهند، در گام نخست به این موضوع فکر می کنند که کدام رشته بهتر است بیاموزند که هم در کوتاه مدت زود آن را فرا بگیرند و هم که بسیاری زود به درآمد زایی برسند؟ به چند رشته ای که در بالا اشاره کردیم، توجه داشته باشید. این رشته ها را می توان در مدت زمان کمی فرا گرفت و فوری وارد بازار کسب و کار شد. در همین حال، برخی از رشته های دیگر هم هستند که از درآمد خوبی برخوردار می باشند. می توان به بازار کار شینیون اشاره نمود. 

در هر صورت، از آموزشگاه آرایشگری زنانه هم می شود این پرسش را پرسید. بی تردید آنان که دست شان در کار است، بهتر می توانند شما را در خصوص پردرآمدترین رشته آرایشگری راهنمایی کنند. 

هزینه انواع دوره های آرایشگری

هزینه انواع دوره های آرایشگریهزینه کلاس آرایشگری متفاوت است. این مسئله بستگی به موارد گوناگونی دارد. برای مثال برخی از دوره های آموزشی نیاز به زمان بیشتر و تجهیزات زیادتری دارد که همین موضوع باعث می گردد تا هزینه آموزش هم بالا برود. در هر صورت، می شود نکات زیر را در زمینه هزینه دوره های متفاوت آرایشگری، موثر خواند: 

 • سابقه آموزش گاه بسیار مهم است. 
 • اساتیدی که در آن مشغول به تدریس اند. 
 • تجهیزاتی که در اختیار کار آموزان قرار می گیرد. 
 • دوره های آموزش داخلی و خارجی ای که برگزار می شود. 
 • و سایر موارد مهم دیگر 

با مراجعه به آموزشگاه های متعدد می شود از تازه ترین قیمت آموزش آرایشگری مطلع شد. بی گمان دوره آموزش آرایشگری مو با شینیون حرفه ای هزینه های شان فرق می کند. در هر حال، برای این که نرخ ها را به دست آورد، باید به آموزشگاه های متفاوتی سر زد و هزینه ها آموزشی را جویا شد. 

بهترین مراکز برای گذراندن دوره آرایشگری

بهترین مراکز برای گذراندن دوره آرایشگری بهترین آموزشگاه آرایشگری برای سپری نمودن دوره های آموزشی را می شود در شهرهای مختلفی پیدا کرد. این چنین آموزشگاه هایی مشخصات ویژه ای دارند. البته شاید کار چندان ساده نباشد و برای همین نیاز است که به افراد گوناگونی که در این حوزه تخصص دارند و یا دوره های آموزشی را گذرانده اند، مراجعه کرد. 

این افراد بی تردید شما را  راهنمایی می کنند تا بتوانید در بهترین آموزشگاه ها ثبت نام آموزش آرایشگری را انجام دهید. یکی از راه های دیگری که می شود آموزشگاه های خوب را پیدا کرد، اینترنت است. به سایت های مختلفی مراجعه کنید و از کاربردان کمک بخواهید تا در این خصوص با شما همکاری نمایند. 

رو هم رفته، آموزشگاه هایی خوب می باشند که در گام نخست مدرک آرایشگری معتبری را ارائه می دهند. سپس ترفند های آرایشگری را برای کارآموزان، می آموزند و همچنین استادان مجربی در این حوزه دارند. مسئله بعدی که در بالا هم به آن اشاره شد، تجهیزاتی است که آموزشگاه در اختیار هنر جو قرار می دهد. 

اصولاً آموزشگاه های معتبر، دوره های تئوری و عملی گوناگونی را راه اندازی می کنند تا شاگردان در کنار خواندن مطالب مختلف، آن ها را عملی نیز بسازند. 

بازار کار رشته های مختلف آرایشگری

بازار کار رشته های مختلف آرایشگریرشته های آرایشگری زیادی وجود دارد؛ ولی در این میان برخی از آنان بازار کارشان خوب و پر رونق می باشد. البته از این موضوع نمی توان گذشت کرد که همه رشته های این حرفه، درآمد خوبی دارند، اما برخی از رشته های آن از جمله پر درآمد ترین ها به شمار می روند که در این زمینه کارآموزان زیادی برای یاد گیری آن ثبت نام می کنند. 

اگر سری به آموزشگاه های آرایشگری بزنید، با این رشته ها مواجه می شوید که هر کدام شان دوره های کوتاه و بلند مدت دارند: 

 • آرایش مو: یکی از حرفه های پر در آمد است. به راحتی هم می شود آن را فرا گرفت. 
 • تاتو: در آمد خوبی دارد؛ ولی باید با فنون جدید آشنا باشید و دستگاه های مجهزی داشته باشید. 
 • رنگ و مش: در بالا متذکر شدیم که از جمله پول ساز ترین رشته ها است. 
 • کاشت ناخن: امروزه به یکی از رشته های خوب تبدیل شده است. 
 • پاک سازی پوست: شامل برداشتن ابرو، موهای زائد و غیره می باشد. این رشته هم به دلیل رجوع زیاد، بازار خوبی دارد. 

دوره آرایشگری را از کجا شروع کنیم؟

دوره آرایشگری را از کجا شروع کنیم؟برای آغاز کردن دوره های آرایشگری، در گام نخست نیاز است که به مراکز آموزش آرایشگری مراجعه شود. برای این که بتوان به صورت حرفه ای رشته های گوناگون را فرا گرفت، خوب است که بهترین کورس ها ثبت نام کرد. همچنین آموزشگاه میکاپ حرفه ای هم وجود دارد که بیشتر برای کسانی خوب است که در این حوزه کار کرده اند. 

در کل، برای آغاز می شود به یکی از این مراکز مراجعه کرد. در این آموزشگاه ها فنون آرایشگری در رشته های مختلفی برای مبتدیان آموزش داده خواهد شد. همچنین در پایان دوره آموزشی گواهینامه آرایشگری نیز ارائه می گردد که به نوعی راه را برای گرفتن مجوزهای لازم جهت، ایجاد سالن همواره می کند. 

ولی پیش از همه، باید به این مسئله فکر کرده باشید که به کدام یک از رشته های این حرفه علاقه مند هستید؟ چه رشته ای را می توانید بهتر پیش ببرید؟ آیا سابقه کار دارید؟ این ها همه پرسش های مهمی می باشند که با پیدا کردن پاسخ شان، می توانید یکی از رشته ها را به صورت حرفه ای آغاز کنید و در این زمینه تخصص لازم را به دست آورید. 

سعی کنید رشته هایی را برگزینید که به آن دلبستگی دارید و توانایی انجامش را دارید. در همین حال به این موضوع نیز فکر نمایید که در آمد و آینده شغلی رشته خوب است یا نه!

شرایط ثبت نام در دوره های آرایشگری

شرایط ثبت نام در دوره های آرایشگری برای ثبت نام ارایشگری، باید راه های گوناگونی را طی کرد. در این زمینه اگر می خواهید که به مراکز بزرگ مانند سازمان های فنی و حرفه ای ثبت نام کنید، برای این کار نیاز به مدارک لازم دارید که شامل شناسنامه و عکس می باشد. همچنین در آموزشگاه های خصوصی هم این کار به همین طریق صورت می گیرد. 

از جانب دیگر، باید این نکته را بیان کرد که دوره های آرایشگری برای افراد مبتدی و حرفه ای برگزار می شود. به این معنی که افرادی که پیش از این سابقه کار را داشته اند و می خواهند تا بروز ترین معلومات را به دست آورند در اموزشگاه های خاص ثبت نام می کنند. در پهلوی آنان، برخی می خواهند تازه این رشته را شروع کنند. 

این افراد طبعاً از کلاس های پایین تر شروع می کنند و روش های ابتدایی را آموزش خواهند دید. با همه این ها، هر کدام از آموزشگاه ها، برای ثبت نام شرایط خاص خود را دارند. برای نام نویسی حتی می شود وب سایت های رسمی این مراکز آموزشی هم مراجعه کرد. از این طریق هم امکان ثبت نام کردن در کلاس مورد نظر، وجود دارد. 

شما هم اگر علاقه ای به این حرفه دارید، از این راه هایی که ذکر شد، می توانید نام نویسی را انجام داده و در کلاس ها شرکت کنید. 

قیمت دوره های مختلف آرایشگری حرفه ای

قیمت دوره های مختلف آرایشگری حرفه ایدوره های مختلف آرایشگری حرفه ای، با کلاس های آموزشی مبتدیان فرق می کند. به همین سبب قیمت های این دوره ها هم متفاوت است. البته این موضوع نیز ربط مستقیم به موارد گوناگونی دارد که می شود به نوع تدریس و فنون تازه اشاره کرد. 

برای این که تازه ترین نرخ های این دوره ها را به دست آورید، نیاز است تا سری به مراکز آموزشی حرفه ای آرایشگری بزنید. البته این کار را می توان از راه دور هم انجام داد. می شود وارد سایت ها و کانال های رسمی این آموزشگاه ها شد و نرخ ها را در آن مشاهده کرد. 

اگر قیمت ها درج نشده بود، می توان با مرکز آموزشی تماس گرفت و تازه ترین نرخ های کلاس ها را به این شکل تهیه کرد. 

هر دوره آرایشگری چه مدت طول می کشد؟

هر دوره آرایشگری چه مدت طول می کشد؟مدت زمان آموزش دوره های مختلف آرایشگری با هم دیگر فرق می کنند. اما اصولاً این دوره ها سه ماه زمان می برد و سپس امتحان آرایشگری برگزار می شود و برای کسانی که پذیرفته شوند، مدرک ارائه می گردد که بر اساس نوع آموزشگاه اعتبار این مدارک فرق می کند. 

اما در این جا به چند دوره و مدت های آن اشاره می کنیم: 

 • پاکسازی پوست صورت: ساعت تئوری 21، ساعت عملی 43 
 • رنگ کردن مو: ساعت تئوری 27، ساعت عملی 35 
 • بافت مو: ساعت تئوری 18، ساعت عملی 42 
 • پیرایش مو: ساعت تئوری 50، ساعت عملی 90 
 • خود آرایی: ساعت تئوری 33، ساعت عملی 59 
 • و غیره موارد دیگر 

همان گونه که مشاهده می کنید، ساعت های های تئوری و عملی کلاس ها با هم دیگر فرق می کند و با جمع زدن این ها می شود مدت یک دوره کامل آموزش آرایشگری در رشته خاص را پیدا کرد. 

آموزش ترفند های مختلف آرایشگری

آموزش ترفند های مختلف آرایشگریدر هر آموزشگاه آرایشگری ای، اساتید فنون و ترفندهای مختلفی را برای تان آموزش می دهند تا بتوانید به راحتی و در مدت زمان بسیار کوتاهی، کار را تمام کنید. 

این آموزش ها به صورت عملی و تئوری انجام می شود. همچنین ممکن است که در کلاس های درس، به صورت آنلاین و یا حضورری هم توسط اساتید دیگر از سر تا سر کشور و یا خارج از ایران، ترفند ها آموزش داده شود. 

این بستگی به نوع آموزشگاه دارد که تا چه اندازه تجهیزات را در اختیار داشته و زمینه را برای فراگیری بهتر کارآموزان، فراهم می کند. 

روی هم رفته باید متذکر شد که ترفندهای هر کدام از رشته های آرایشگری با هم دیگر فرق می کنند. 

ثبت نام در کلاس های آموزش آرایشگری

ثبت نام در کلاس های آموزش آرایشگریبرای ثبت نام در کلاس های آموزش آرایشگری، باید به مراکز گوناگونی مراجعه نمود. 

سعی کنید که بهترین آموزشگاه ها را در این خصوص پیدا کنید که هم معتبر هستند و هم این که مدارکی را که برای تان در پایان آموزش می دهند، دارای اعتبار باشد و شما به زودی بتوانید در بازار کسب و کار وارد شوید. 

برای این کار نیاز است که شما سری به سایت ها و کانال های آموزشگاه های حرفه ای هم بزنید. برخی از آموزشگاه ها از همین طریق فراخوان می دهند و ثبت نام را می شود در این سایت ها انجام داد. 

درآمد رشته آرایشگری در سراسر کشور

درآمد رشته آرایشگری در سراسر کشوردر مورد در آمد رشته آرایشگری به شکل مبسوطی صحبت کردیم و گفتیم که هر کدام از رشته ها عاید خاص خود را دارند و در این میان برخی از آن ها پول ساز تر هستند. 

اما نیاز است که در این جا متذکر شویم منطقه تا منطقه هم فرق می کند. ممکن است که برخی از مناطق بتوانید در آمد بیشتری کسب کنید و در شهری دیگر این گونه نباشد. خلاصه این که این مسئله هم در زمینه کسب در آمد رشته های آرایشگری مهم می باشد و باید بررسی کنید که در چه مکان هایی بایستی سالن را دایر نمایید. 

مرکز تخصصی آرایشگری با ارائه مدرک معتبر

مرکز تخصصی آرایشگری با ارائه مدرک معتبرآموزش های تخصصی آرایشگری زیادی در ایران وجود دارند که برخی از آنان از اعتبار ویژه ای برخوردار می باشند. 

پیش از این ثبت نام در کورس آموزشی ای را انجام دهید، خوب است که درباره آن کمی تحقیق کنید و معلومات جمع آوری نمایید. به این ترتیب خواهید توانست که در یک آموزشگاه خوب نام نویسی کرده و در پایان هم مدرک معتبری را به دست آورید. 

در ضمن، ثبت نام را در آموزشگاه هایی انجام دهید که دارای مجوزهای لازم از سازمان های دولتی گوناگون می باشند و در کل، اجازه فعالیت را در این عرصه دارند. 

Rate this post
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.