آیا علاقمند به گذراندن دوره عکاسی مدلینگ و استایلینگ هستید؟ می دانید که باید چگونه اصول این کار را فرا بگیرید و به کدام مجراها جهت شرکت در کلاس های آموزشی مراجعه نمایید؟ ما در این نوشته به این پرسش ها پاسخ می دهیم و سعی می نماییم تا برای تان مکان هایی را معرفی کنیم که بتوانید به صورت حرفه ای عکاسی این کار را در مدت زمان کمی فرا بگیرید و فوراً وارد بازار کار شوید. در اینجا به تعریف عکاسی مدلینگ نیز پرداخته می شود. پس تا پایان این نوشته ما را همراهی کنید. 

دوره تخصصی عکاسی مدلینگ و استایلینگ

دوره عکاسی مدلینگ چیست؟

دوره عکاسی مدلینگ چیست؟مدلینگ، یک صنعت بزرگ در دنیای تجاری امروزی به شمار می رود. بیشتر شرکت هایی پوشاک و اکسسوری برای این که بتوانند محصولات خود را بهتر به نمایش در آورند، از افرادی استفاده می نمایند که در این حوزه تخصص دارند و به نوعی دوره های آن را پشت سر گذاشته باشند که احتمالاً شما نیز مدل ها را دیده اید. 

اما افرادی نقش اساسی ای در برجسته کردن یک مدل دارند، عکاسان می باشند. آنان افراد حرفه ای هستند که از زوایای مختلفی تشخیص می دهند تا عکس ها را گرفته و برای انجام چاپ و پخش به دست شرکت بسپارند. به نحوی این کار، به یک حرفه پر در آمد تبدیل شده است و برای فراگیری این شغل، نیاز به سپری کردن دوره های آموزشی است. 

دوره های عکاسی مدلینگ، شامل کلاس آموزش عکاسی تبلیغاتی، آموزش عکاسی دیجیتالی، فراگیری قواعد عکاسی مدلینگ و همچنین سایر موارد دیگر می باشد. 

برای این که بتوانید این حرفه را به درستی آموزش ببینید. نیاز است که آموزشگاه های خوب و معتبر را بیابید. برای نمونه می توان به دوره های آموزش عکاسی تهران اشاره کرد. کلاس های آموزش عکاسی غرب تهران در این حوزه فعالیت گسترده ای دارند و افراد زیادی به این مراکز جهت فراگیری سرفصل های عکاسی مقدماتی، مراجعه می کنند. 

برگزاری عکاسی مدلینگ در تهران

برگزاری عکاسی مدلینگ در تهراندر بالا از این گفتیم که می شود با مراجعه به آموزشگاه عکاسی در غرب تهران، از صفر تا صد این حرفه را فرا گرفت. البته کلاس های پیشرفته و فوق تخصصی نیز در پایتخت کشور برگزار می شود که در این کلاس ها می توان دوره جامع عکاسی را پشت سر گذاشت. عکاسی مدلینگ در حال حاضر یک شغل پر در آمد است و طرفداران زیادی دارد. 

اگر سری به کلاس های این حرفه در پایتخت کشور بزنید، متوجه می شوید که تا چه اندازه از آن استقبال می گردد. در این حرفه هم بانوان و هم آقایان به صورت جداگانه آموزش می بینند و پس از دوره های کامل، وارد بازار کار می شوند. شما می تونید با شرکت در این جلسات آموزش نکات عکاسی را به گونه تکنیکال، فرا بگیرید. 

البته باید در این جا به این نکته اشاره کرد که کلاس خود متضمن فراگیری همه فنون و تکنیک ها نمی شود. فردی که وارد این شغل می گردد، باید خود نیز ذوق و شوقی داشته باشد و تا به خوبی در حرفه ای گردد. به گونه ای عکاسی مدلینگ هر چند با نوع خبری فرق می کند، اما گرفتن آن موضوع بسیار در این شغل مهم است که این بر می گردد به دید عکاس و این که تا چه اندازه علاقمند به این حرفه می باشد. در هر حال، شما می توانید به آتلیه عکاسی مدلینگ در تهران برای آموزش ها نیز مراجعه کنید. 

قیمت کلاس های عکاسی مدلینگ در کشور

قیمت کلاس های عکاسی مدلینگ در کشوردر گوشه و کنار کشورمان به ویژه کلان شهرها، دوره های کوتاه و بلند مدت آموزشی عکاسی مدلینگ برگزار می شود. هر کدام از این دوره ها، بنا به تکنیک هایی که آموزش داده می شود، قیمت های متفاوتی دارد. شما می توانید برای به دست آوردن نرخ های کلاس های این کار، به آموزشگاه هایی سر بزنید که در این حوزه فعالیت می کنند. 

ممکن است آموزش عکاسی پرتره مشهد با شهرهای دیگری مانند تهران فرق کند. پس نرخ های کلاس های عکاسی مدلینگ در کشور، متفاوت از هم دیگر می باشد. این مسئله البته ربط مستقیمی به این موارد گوناگونی دارد که در پایین به آن ها نیز اشاره خواهد شد و عوامل مختلفی را برای تان در این خصوص بر خواهیم شمرد. 

اما اغلب آموزشگاه های عکاسی مدلینگ، دارای وب سایت های رسمی و یا کانال های ارتباطی در فضای مجازی می باشند. شما اگر به این سایت ها و کانال ها مراجعه کنید، به راحتی می توانید قیمت ها را به دست آورید و یا با شماره های تماسی که در آن جا درج شده زنگ زده و چند و چون نرخ های کلاس های آموزشی را به دست آورید. 

در کل، پیش از این که بخواهید این کار را آغاز کنید، اول به این فکر نمایید که چگونه می توانید کلاس های آموزشی خوب و حرفه ای را پیدا کنید. 

لیست مراکز آموزشی عکاسی مدلینگ

لیست مراکز آموزشی عکاسی مدلینگبرای این که لیست مراکز آموزشی عکاسی مدلینگ را پیدا کنید، نیاز است که به مراجع مختلفی سر بزنید. در بالا به این نکته اشاره کردیم که بیشتر آموزشگاه ها، دارای سایت های رسمی ای می باشند. از این طریق به آسانی می شود فهرست بیشتر مراکز حرفه ای را پیدا نمود. این مراکز، روش های آموزش را نیز از این طریق به صورت خلاصه شده، در اختیار باز دید کنندگان می گذارند و سعی می کنند تا از این راه، علاقه مندان را جذب کنند و دوره های آموزشی را آغاز نمایند. 

روی هم رفته باید گفت که عکاسی مدلینگ، با سایر شغل های هم خانواده این حرفه مانند: عکاسی پرتره، عکاسی مجالس و عکاسی خبری فرق می کند و نیاز است که در این خصوص به آموزشگاه های فوق تخصصی مراجعه شود که از طرق گوناگونی می توان نام های آنان را پیدا کرد. 

مزایای آشنایی با عکاسی مدلینگ چیست؟

مزایای آشنایی با عکاسی مدلینگ چیست؟شرکت در کلاس های آموزشی عکاسی مدلینگ، مزایای مختلفی دارد. در این کلاس ها شما می توانید دوره های گوناگونی بگذرانید و با متودهای روز دنیا آشنا شوید؛ البته این موضوع ربط مستقیمی به این دارد که در چه آموزشگاهی ثبت نام کرده باشید. در هر صورت در این جلسات شما با روش های مختلفی آشنا خواهید شد. 

مثلاً می آموزید که نورپردازی در عکاسی پرتره چگونه است؟ و یا عکس فضای باز پسرانه را چگونه باید بگیرید؟ در کل، در شما با اصول عکاسی فضای باز و بسته آشنا خواهید شد و آن وقت است که می توانید کار خود را در بازار شروع کنید. اما از جمله مزایای آشنایی با عکاسی مدلینگ، این موارد می باشند: 

 • آشنایی با مفاهیم ایده پردازی مد 
 • آشنایی با عکاسی تبلیغاتی و مدلینگ 
 • نحوه ارتباط برقرار کردن با طراحان، مدل ها و چهره پردازان 
 • شیوه گرفت سفارش 
 • فراگیری انواع برنامه های کامپیوتری مانند فتوشاب و غیره 
 • کارگردانی هنری 
 • و مسائل دیگری از این دست

عکاسی استایلینگ چیست؟

عکاسی استایلینگ چیست؟یکی دیگر از شغل های پر در آمد امروزی، استایلینگ است. این افراد، سر و کارشان با هنرمندان و مدل های مشهور می باشد. به نوعی آنان کارگردان یک صحنه هستند و همه موارد از طرح لباس، رنگ پوشاک و تکان دادن دست ها و غیره را مدیریت می کنند. امروز بیشتر افراد سر شناس دارای افراد متخصص به نام استایلیست می باشند. 

حالا عکاسی استایلینگ هم بر همین اساس ایجاد شده است. این عکاسان از مدل ها و افراد مشهور به شیوه های مختلفی عکس را برمی دارند. برای نمونه در این کار، نیاز به لوکشن، لوازم کاربردی و غیره می باشد تا عکاس کار خود را پیش ببرد. در هر حال، عکاسی استایلینگ را هم می شود در دوره های گوناگونی آموزش دید. 

این نوع از حرفه هم مانند عکاسی مدلینگ است. ولی می شود با مراجعه به آموزشگاه های گوناگون بیشتر از این کار سر در آورد و با آموزش ژست و عکاسی مدلینگ نیز آشنایی کاملی پیدا کرد. 

راهنمای ثبت نام عکاسی مدلینگ و استایلینگ در ایران

راهنمای ثبت نام عکاسی مدلینگ و استایلینگ در ایرانبرای ثبت نام برای شرکت در کلاس های عکاسی مدلینگ و استایلینگ در ایران، می شود راه های و روش های گوناگونی را در پیش گرفت. برای نمونه، شما می توانید مستقیماً به آموزشگاه ها مراجعه کنید. در بیشتر کلان شهرها، این چنین مراکزی وجود دارند؛ هر چند اندک هستند. در کنار این، بزرگ ترین دانش سراها نیز خود در طول سال ممکن است یک یا دوبار کلاس برگزار کنند که به شیوه های متفاوتی اقدام به آگاهی رسانی می کنند که می شود با سر زدن به روزنامه ها و سایت های تبلیغاتی ثبت نام را انجام داد. 

به هر حال، یکی از راه های ساده برای ثبت نام کردن این دوره های آموزشی این کلاس ها، این است که شما به سایت رسمی آموزشگاه ها سر بزنید و در آن جا روند نام نویسی را ادامه دهید. این کار را می توانید از هر شهر و منطقه ای در کشور انجام داده و با خیال راحت، در کلاس ها شرکت کنید. 

در این دوره ها عکاسی مدلینگ در فضای باز و استدیو برای تان آموزش داده می شود. 

عوامل موثر در هزینه های عکاسی مدلینگ

عوامل موثر در هزینه های عکاسی مدلینگهزینه های عکاسی مدلینگ، متفاوت است. در این خصوص عوامل گوناگونی را می توان بر شمرد. برای این که بدانید نرخ عکاسی در فضای باز و آموزش آن به چه شکل است، بایستی به آموزشگاه ها سر بزنید. اما از جمله عوامل موثر در هزینه های عکاسی مدلینگ، می شود به موارد زیر اشاره نمود: 

 • امکانات آموزشگاه 
 • استادان این مراکز 
 • نحوه و ساعات تدریس 
 • متودها و شیوه های جدید 
 • برگزاری کلاس تخصص و فوق تخصصی 
 • و غیره موارد دیگر 

نمایندگی های مجاز عکاسی مدلینگ در تهران

نمایندگی های مجاز عکاسی مدلینگ در تهرانهمان گونه که پیش از این نیز اشاره گردید، در تهران پایتخت کشورمان، مراکز و آموزشگاه هایی گوناگونی را می شود پیدا کرد که کارشان برگزاری کلاس های حرفه ای عکاسی مدلینگ می باشد. 

در نظر داشته باشید که به آموزشگاه هایی سر بزنید که دارای مجوزهای رسمی می باشند. چنین مراکزی مدارکی را که برای تان در پایان دوره آموزشی ارائه می دهند، سند معتبری است شما به راحتی می توانید در بازار به کسب و کار بپردازید. 

نمایندگی های مجاز عکاسی مدلینگ در تهران، زیاد پیدا می شوند و در دسترس می باشند. با شرکت در کلاس ها می شود دوره های عکاسی فضای باز کودک و بزرگسال را به راحتی پشت سر گذاشت. 

بازار کار عکاسی مدلینگ و استایلینگ در ایران

بازار کار عکاسی مدلینگ و استایلینگ در ایرانیکی از بازارهای رو به رشد، مدلینگ و استایلینگ می باشد. در ایران، چند سالی است که شرکت های برند به صورت حرفه ای افرادی را استخدام می کنند که در این حوزه، تخصص کامل را دارا می باشند. 

در هر صورت، عکس خوب و با کیفیت می تواند نقش موثری در فروش کالا داشته باشد. شما هم حتماً به مجلات و بیلبوردهای تبلیغاتی زیادی روزانه بر می خورید و بی تردید، گاهی چشم تان به عکس هایی می افتد که شما را جذب می کند. این کار تنها از عهده، عکاسان حرفه ای و نکته سنج بر می آید. 

روی هم رفته، این بازار کار عکاسی مدلینگ و استایلینگ به خود شخص بستگی دارد که تا چه اندازه توانایی داشته باشد.

تفاوت های عکاسی مدلینگ و استایلینگ چیست؟

تفاوت های عکاسی مدلینگ و استایلینگ چیست؟عکاسی مدلینگ و استالینگ چندان فرق زیادی با هم دیگر ندارند. در این زمینه فقط برخی فنون وجود دارد که می توان آنان را هم به راحتی در دوره های کوتاه مدت فرا گرفت و یا بر اساس تجربه خود، این کار را پیش برد. 

عموماً عکاسانی که در صنعت مد می باشند، استایلینگ را هم انجام می دهند. آنان افرادی خوش ذوق و ریز بین هستند که به خوبی نکات قوت و ضعف کار را می دانند و عکس های خوبی می اندازند. ولی اگر می خواهید که بیشتر با این دو حرفه آشنایی حاصل کنید، خوب است که به مراکز آموزشی سر بزنید. 

در این مراکز، تازه ترین نکات برای تان آموزش داده می شود تا حرفه ای تر عمل کنید. 

برگذاری دوره های عکاسی مدلینگ و استایلینگ با مناسب ترین هزینه ها

برگذاری دوره های عکاسی مدلینگ و استایلینگ با مناسب ترین هزینه هابرخی از مراکز آموزشی در شهرهای گوناگون کشورمان وجود دارند که دوره های آموزشی را با هزینه های مناسبی برگزار می کنند. باید به این نکته اشاره کرد که آموزش های این کلاس ها گران است که این مسئله بر می گردد به بعد تجاری و همچنین صنعتی آن. 

با همه این ها، می شود از راه های متفاوتی کلاس هایی را پیدا کرد که در کار برگزاری دوره های عکاسی مدلینگ و استایلینگ با مناسب ترین هزینه ها می باشند. باید در این زمینه پافشاری نمود که حتماً آموزشگاه های حرفه ای و با سابقه را انتخاب کنید؛ به این شکل در کلاسی پر بار و مملو از نکات جدید شرکت خواهید کرد. 

شما هم اگر علاقه مند به این حرفه هستید، قادر می باشید تا این کلاس ها را توسط دوستان و آشنایان خود پیدا کنید و برای شرکت در آن، نام نویسی را از همین اکنون آغاز کنید. 

Rate this post
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.