اگر به دنبال کسب مهارت و درآمد با سرعت هرچه بیشترهستید ، انتخاب شغل آرایشگری را به شماپیشنهادمیکنیم.برای ورود به این رشته باید بدانید که سرفصلهای دوره ی عمومی آرایشگری شامل چیست.

دوره ی عمومی آموزش آرایشگری

دوره ی عمومی آموزش آرایشگری و میکاپ را اولین دوره ای می دانند که شرکت کنندگان دوره های آموزشی آن را سپری می کنند.

در این دوره مسائل اصلی و اساسی  از جمله آشنایی با مواد و ابزار، مراحل آماده سازی پوست،رعایت نکات بهداشتی و ایمنی، اصلاح صورت، اصلاح ابرو و… آموزش داده می شود.

دوره ی عمومی آرایشگری شامل چیست؟

سرفصل های دوره ی عمومی آرایشگری

در دوره ی عمومی آرایشگری معمولا سعی بر این است که به طور کلی مهارت های پایه ای و کلی به هنرجو آموزش داده شود تا مهارت های پایه ای را به خوبی فرا گرفته و سپس در صورت تمایل، اقدام به شرکت در دوره های تخصصی کند.

از جمله سرفصل های درسی دوره ی عمومی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آشناکردن هنرجو با نحوه ی برداشتن اصولی ابروها
  • آشنا کردن هنرجو با اصول بند انداختن
  • آموزش صحیح و اصولی رنگ زدن مو به شکل یکدست
  • آشنایی با فرمول های رنگ مو و رنساژ
  • آشنایی با اصول اصلی آرایش چهره
  • آموزش سایه چشم
  • آموزش کوتاه کردن مو

وسایل اصلی مورد نیاز در آرایشگری

به طور کلی در آرایشگری  به ابزارهایی همچون قیچی، شانه، برس سر، پیشبند، ماشین آرایشگری،برس ابرو، تیغ، موپران، حوله، کیف نگهداری وسایل، موچین، قیچی ابرو و… نیاز است.

در آرایشگاه های زنانه، خدمات متعددی از جمله آرایش صورت، شنیون، براشینگ، رنگ مش و لایت، بافت و فر مو، خدمات ناخن، اپیلاسیون، گریم عروس و… نیز انجام می شود. بنابراین تنوع وسایل و ابزار آرایشگری در آرایشگاه های زنانه بیشتر از آرایشگاه های مردانه است.

راه های ورود به شغل آرایشگری

علاوه بر رشته های ارائه شده در مدارس کار و دانش تحت این عناوین، با گذراندن دوره های عمومی و مقدماتی آرایشگری نیز می توانید اصول پایه برای این کار را یاد بگیرید.

همچنین گروهی از هنرجویان با مراجعه به اساتید با تجربه و مجرب و به صورت تجربی اقدام به یادگیری این رشته می کنند.

اگر آموزشگاهی که به آن مراجعه می کنید معتبر و شناخته شده باشد، با اخذ دیپلم و در صورت داشتن سرمایه، اقدام به تاسیس آرایشگاه کنید. در صورت نداشتن سرمایه ی کافی برای تاسیس آرایشگاه نیز می توانید به صورت شراکتی با دیگر آرایشگران، کار خود را شروع کنید.

مراحل ثبت نام در دوره های عمومی آرایشگری

برای شرکت در دوره های عمومی آرایشگری و دوره های تخصصی گریم زنانه و همچنین کسب اطلاعات در زمینه ی سرفصل های ارائه شده، وسایل مورد نیاز، ساعت های تشکیل کلاس،فضای آموزشی، روش های تدریس، تعداد شرکت کنندگان، فضای آموزشی و… با ما در ارتباط باشید.

ما سعی خود را در جهت پاسخگویی هر چه بهتر به سوالات شما در این زمینه خواهیم کرد تا شما به بهترین شکل ممکن به آموزش های مد نظر خود دسترسی پیدا کنید.

دوره ی عمومی آرایشگری شامل چیست؟

Rate this post