مرکز آموزشی طرح و تولید لباس  شامل برخی دانشگاه ها است که به صورت تخصصی به آمزش طراحی و تولید لباس های جدید پرداخته اند. این صنعت از گذشته تا کنون مورد توجه هنرمندان بوده است.

دوره کامل طراحی لباس

برگزاری دوره کامل طراحی لباس

برگزاری دوره کامل طراحی لباس در مراکز آموزشی شامل صفر تا صد طراحی لباس می باشد. برای کسانی که می خواهند پا به این عرصه بگذارند گذراندن دوره کامل طراحی لباس لازم می باشد.
آموزش های که در دوره کامل طراحی لباس داده می شود هنرجو را با طراحی و شناخت کامل لباس همراه کرده به شکلی که در پایان دوره کامل طراحی لباس، هنرجو طراح به حساب می آید که می تواند خود طرح بزند و لباس های جدید را خلق کند.
دوره کامل طراحی انواع لباس نه تنها برای مبتدیان این شاخه از هنر بلکه برای حرفه ای تر شدن طراحان لباس بسیار مفید است.

دوره کامل طراحی لباس

مرکز تولید لباس سفارشی

در هر کشوری مرکز تولید لباس سفارشی هست که این مرکز سفارش های خاص خود را دریافت کرده و به طراحی و دوخت شان مشغول است. کار این مرکز برای مشتریان خاص خود اختصاص یافته است.
هنرمندان و سلبرتی از قشری هستند که لباس های خود را به این مرکز سفارش می دهند. لباس های که به این مرکز سفارش داده می شود بر حسب نوع طرح، اندازه و سایز مشتریان دوخته می شود.
معمولا در مراکز طراحی و دوخت لباس، بعد از تولید لباس روی آن برچسب قیمت زده می شود تا مشتری قیمت آن را ببیند اما در این مرکز بر حسب نوع سفارش بعد از اتمام کار روی هیچ کدام از تولیدات قیمت زده نخواهد شد. مشتری بعد از تحویل کار خود هزینه را پرداخت خواهد کرد.

دوره کامل طراحی لباس

فرآیند صنعت طراحی لباس

  • نوع پارچه

منظور از نوع پارچه جنس آن می باشد. برای انتخاب جنس پارچه باید سلیقه، فصل و تناسب مشتری در نظر گرفته شود.

  • طرح پارچه

طرح پارچه شامل رنگ، چاپ می باشد که باید به فصل استفاده از آن بخورد. برای نمونه برخی رنگ های روشن را در فصول سرد می توان استفاده نمود.

  • موارد تزئینی لباس

بر حسب جنس پارچه می تواند روی آن را تزئینن کرده، گل، مهره، تور و … را در دوخت لباس ها به کار می برند.

  • طراحی الگو

ساختار اولیه لباس را الگو تشکیل می دهد و طرح الگو بسیار مهم است. بعد از طرح الگو بر حسب آن پارچه برش داده شده و دوخت می شود.

  • اندازه گرفتن

قبل از دوخت و بعد از رسم الگو باید اندازه های لازم را برای برش یک لباس داشته باشیم.

  • مطالعات در مورد مد

مطالعات و بررسی در مورد مد لباس ها باعث می شود که طراحی بهتری داشته باشید و به روز تر شوید.

Rate this post