رنگ ها در طراحی لباس از مهمترین عناصر محسوب می‌شوند. اولین چیزی از یک لباس که در ذهن مخاطب قرار گرفته و باعث جذب آن میشود، رنگ لباس است. هرچقدر هم که طراحی لباس به جذابی صورت گرفته باشد اما فاقد ترکیب رنگ زیبا و هارمونی مناسبی باشد، آن لباس در ذهن مخاطب چندان زیبا درنظر گرفته نخواهد شد. برخی از رنگ ها در میان طراحان بسیار محبوب و پرکاربرد بوده و از آن ها در بسیاری از کارهای خود استفاده می‌کنند. همچنین این رنگ ها در میان بلاگر های مد و فشن نیز بسیار محبوب هستند و با استفاده از آنها یک استایل شیک و زیبایی را ایجاد می‌نمایند. هرکدام از این رنگ ها میتوانند حس خاصی را در مخاطب ایجاد کنند؛ در ادامه به معرفی برخی از آنها می‌پردازیم:

رنگ صورتی در طراحی لباس

صورتی از جمله رنگ های خاص و پرطرفدار در میان طراحان و خیاطان میباشد. از این رنگ به طور مکرر در دامن، کت، پیراهن و پالتوها استفاده میشود. صورتی رنگی زنانه و لطیف است، و احساس نرمی و خوشایندی خاصی را القا می‌کند. بسته به مدل انتخابی‌تان، می‌توانید لباس صورتی رنگتان را به همراه شلوار جین نیز به تن کنید. البته رنگ صورتی تنها محدود در طراحی لباس نمیشود.

از این رنگ در انواع اکسسوری ها نیز بکار گرفته می‌شود؛ میتوان با بکار گرفتن اکسسوری های صورتی رنگ، آنها را با چیزهای دیگر در استایلتان ست کرد. این اکسسوری های خاص جذابیت خاصی به استایل شما می بخشند. همچنین برای انتخاب پیرهن و لباس های مجلسی، صورتی میتواند بهترین رنگ باشد و یک ظاهری آراسته، شیک و بروزی را ایجاد نماید.

انوع رنگ سبز

از انواع طیف رنگ سبز در ران وی ها و کت والک های متعددی استفاده می‌شود؛ از سبز کرفسی یا همان سبز و زرد گرفته تا سبز زیتونی. رانوی یا کت والک به مسیر راه رفتن مدل ها در فشن شوها گفته میشود. رنگ سبز را علاوه بر لباس، میتوان در انواع اکسسوری ها نیز استفاده میشود. این رنگ نماد تازگی، تعادل و تجدید حیات می‌باشد و یکی از رنگ های اصلی در دربارهای سلطنتی محسوب می‌شود. برای پوشیدن لباس های لایه لایه نیز، رنگ سبز یکی از بهترین آیتم ها میباشد.

می توانید سوئیشرت کشمیر خوشرنگی را انتخاب کرده و آن را با دیگر رنگ ها مانند جین، ست کنید. رنگ زیتونی که جزء خانواده های رنگ سبز محسوب می‌شود از جمله رنگ های نیمه خنثی است که میتوان آنرا به راحتی با رنگ های دیگر ست کرد. بنابر این، اگر از طرفداران استایل های رنگارنگ هستید و می خواهید سبز را با دیگر رنگ ها در استایلتان بگنجانید، زیتونی گزینۀ بسیار مناسبی برای شماست.

رنگ های زمین

انواع طیف های مختلف قهوه‌ای، برگرفته از رنگ خاک و زمین هستند که جایگاه ویژه‌ای در صنعت مد و طراحی لباس داشته‌اند. البته این موضوع تا حدودی نیز به ذات و سرشت ما که از خاک آفریده شده‌ایم، نیز دارد. رنگ قهوه‌ای نوعی حس اطمینان، اعتماد و تکیه را ایجاد میکند و سمبل یکی از قوی‌ترین اجزای طبیعت میباشد. در فشن شوهای پاییز 2020، طراحان لباس و خانه های مد جایگاه ویژه‌ای را برای رنگ قهوه‌ای در نظر گرفته بودند. در ران وی های پاییز 2020، شاهد انواع طیف قهوه ای بوده ایم. البته به طور کلی رنگ قهوه‌ای به نوعی نماد فصل پاییز است.

هر استایلی هم که داشته باشید، به راحتی می‌توانید لباس و اکسسوری قهوه‌ای رنگ متناسب با آن را پیدا کنید و با پوشیدن آن، زیبایی تان را دو چندان جلوه سازید. طیف رنگ های زمین برای انواع پارچه ها مناسب میباشند؛ از پارچه های ابریشمی یا توری گرفته تا انواع پارچه های پشمی و چرم. از این رو انتخاب رنگ قهوه‌ای، دستتان را در انتخاب جنس پارچه بسیار باز میکند.

انواع طیف های رنگ طوسی در طراحی لباس

رنگ طوسی یکی از رنگ های اصلی در شیک پوشی و طراحی لباس است. انواع طیف رنگ طوسی، جزء رنگ های خنثی محسوب می‌شود که هم قابلیت ست شدن راحتی دارند و هم استایل جذاب و زیبایی را بوجود می‌ورند. در انواع فشن شو ها، خصوصا کالکشن های پاییز و زمستان، رنگ طوسی یکی از آیتم های اصلی طراحان برای نمایش ایده هایشانن است. از جمله این فشن شو ها میتوان به ران وی های نیویورک، میلان و پاریس اشاره کرد.

طوسی برای انواع استایل ها و انواع اکسسوری ها مناسب است. تفاوتی نمی‌کند استایلتان مجلسی باشد یا بوهو، در هر صورت، طوسی می‌تواند زینت بخش آن باشد. انواع لباس و اکسسوری طوسی رنگ را می توانید به راحتی با سایر رنگ ها سِت کنید. در واقع، هیچ کاری راحت تر از سِت کردن این رنگ خنثی با رنگ های دیگر نیست.

سرتا پا مشکی

رنگ مشکی همواره در میان تمامی افراد با سلیقه های متفاوت، محبوب بوده است. این رنگ از رنگ های خنثی در طراحی لباس محسوب شده که براحتی قابلیت ست شدن نیز دارد. با پارچه های سوییت و چرم مشکی میتوان لباس های خارق العاده و محشری را ایجاد نمود. در استایل های سر تا پا مشکی میتوان از اکسسوری های کلاسیک استفاده کرد. حتی اگر تیپ سرتا مشکی را دوست ندارید، می توانید شلوارهای شیک چرمی را با تیشرت سفید و یا طوسی سِت کنید و از زیبایی استایلتان لذت ببرید.

قرمز

رنگ قرمز، رنگیست که با شور و احساسات درآمیخته و باعث می‌شود فضا در ذهن مخاطب باقی بماند. احساسات با این رنگ پرشور، گیرا و برانگیخته می‌شوند. رنگ قرمز، طیف های مختلفی دارد که از جمله آنها میتوان به توت فرنگی، سرخابی، خرمایی، ارغوانی، شرابی، آلبالویی، گوجه‌ای، زرشکی، اناری و یاقوتی اشاره کرد. قرمز از جمله رنگ های بسیار پر طرفدار در طراحی لباس میباشد. این رنگ علاوه بر اینکه به جذابیت های ظاهر و استایل می‌افزاید، بیانگر خلاقیت و اعتماد به نفس بالا نیز است. از رنگ قرمز نه تنها در لباس، بلکه در انواع اکسس.ری ها و لوازم آرایش نیز میتوان استفاده کرد.

طیف های رنگ آبی

رنگ آبی نماد وقار، اعتماد و صداقت است. از نظر روانشناسی افرادی که به این رنگ علاقه دارند و از آن در استایلشان استفاده می‌کنند، اشخاصی مهربان، محافظه کار و تکیه گاه هستند. تا به الان شاهده استفاده از آبی در ران وی های متفاوتی بوده‌ایم؛ از آبی آسمانی گرفته تا سرمه‌ای خنثی. بسته به سلیقه و استایلتان می‌توانید لباس و اکسسوری آبی رنگ را انتخاب کنید و استایل شگفت انگیزی را برای خود رقم بزنید.

5/5 - (1 امتیاز)