آموزش طراحی لباس از مبتدی تا پیشرفته را مراکز گوناگونی در کشورمان برگزار می کنند. اگر می خواهید که در این رشته فعالیت نمایید، نیاز است که به یکی از این آموزشگاه های معتبر مراجعه کرده و پس از ثبت نام، آموزش های لازم را فراگیرید. سعی نمایید تا به مراکزی مراجعه کنید که از لحاظ اعتبار، خاص هستند. برای پیدا کردن چنین آموزشگاه هایی هم می شود با افراد کارکشته در این حوزه مشورت نمود و هم این که به بازدید از سایت های اینترنتی پرداخت. به این شکل خواهید توانست که بهترین ها را بیابید. کلاس آموزش طراحی لباس از مبتدی تا پیشرفته

برگزار کنندگان دوره آموزشی طراحی لباس در کشور

برگزار کنندگان دوره آموزشی طراحی لباس در کشوردر گوشه و کنار کشورمان، آموزشگاه های متعددی وجود دارند که وظیفه شان راه اندازی دوره های آموزشی طراحی لباس می باشد. این گونه از کلاس ها، به شکل حضوری و غیر حضوری برگزار می شود. بیشتر این مراکز به دو شیوه تئوری و عملی تدریس را پیش می برند که به این صورت، هنر جو می تواند هم سطح علمی خود را با مطالعه و تلاش بالا ببرد و هم این که آنچه را در کتاب ها و جزوات خوانده است، در عمل پیاده نماید. در هر حال، بیشتر مراکز آموزشی به این دو شیوه اصلی کار تدریس را پیش می برند. 

اما دوره های آموزشی طراحی لباس، به کار آموز این امکان را می دهد که یاد بگیرد چگونه طراحی لباس عروس و طراحی لباس ارزان را انجام دهد. آن ها با استفاده از کتاب طراحی لباس کودک، می توانند پوشاکی زیبا، خوش رنگ و در همین حال چشم نواز با مدل های بسیار لوکس شیک، برای دختران و پسران طراحی کنند. 

آموزشگاه طراحی و دوخت لباس، شمار مشخصی هنرجو می پذیرند. آنان می کوشند تا با ثبت نام کمتر، کیفیت کلاس را بالا ببرند و به این شکل، کار آموزان بهتر بتوانند از دوره ها بهره مند شوند. در هر حال، در این چنین کلاس هایی آموزش طراحی لباس با نرم افزار هم داده می شود. خلاصه این که اموزشگاه طراحی لباس در بیشتر شهرها وجود دارد. 

آموزش دوره مقدماتی تا پیشرفته طراحی لباس

آموزش دوره مقدماتی تا پیشرفته طراحی لباساصولاً مراکز آموزشی گوناگون که دوره های آموزشی طراحی و مد لباس را برگزار می نمایند، سعی می کنند تا این دوره ها به شکل ترم و بخش بندی شده باشد. در هر بخش، تکنیک ها فنون مختلفی برای کار آموزان آموزش داده می شود. برخی از آنان مانند مدارس و دانشگاه ها عمل می کنند و دوره ها را به شکل کوتاه بلند مدت تنظیم می نمایند. 

به این ترتیب، هنرجویی که بخواهد دوره مقدماتی را آغاز کند، می تواند پلکانی بالا برود و کم کم با کسب دانش بیشتر، خود را به دوره های طراحی لباس پیشرفته برساند که در این جا، قضیه بسیار فرق می کند. در هر صورت، آموزش دوره مقدماتی تا پیشرفته طراحی لباس را بسیاری از کورس ها روی دست می گیرند. اگر شما هم می خواهید که تازه این دوره ها را آغاز کنید، بهتر است که برای ثبت نام به بهترین آموزشگاه ها مراجعه کنید. این گونه از پایه بهتر به این حرفه آشنا خواهید شد و می توانید آدم موفقی شوید. 

در کل، بیشتر آموزشگاه طراحی لباس حرفه ای سعی شان بر این است تا بتوانند هنر جویانی را فارغ التحصیل کنند که در بازار بتوانند به راحتی کار پیدا کرده و در آمد زایی داشته باشند. روی هم رفته دوره های مقدماتی با پیشرفته تفاوت زیادی دارد که این را می توانید با مراجعه به مراکز مختلف آموزشی به خوبی متوجه شوید. 

بازار کار طراحان لباس در ایران

بازار کار طراحان لباس در ایرانطراحی یکی از کارهای بسیار پر درآمد در ایران می باشد. بیشتر شرکت هایی که سازنده انواع پوشاک می باشند، برای این که بتوانند محصولات نو، منحصر به فرد، زیبا و خوش رنگ را تولید کنند، نیاز به کسانی دارند که به خوبی با طراحی آشنایی دارند. در گذشته شرکت های پوشاک، بیشتر مدل های خود را از خارج کشور وارد می کردند. اما امروزه با گسترش حرفه طراحی لباس، سازندگان پوشاک ایرانی، از طراحان کشورمان کار می گیرند که در کار خود نیز موفق بوده اند؛ ولی باید گفت موفقیت بستگی به خود شخص دارد. 

کسانی که در این عرصه نام و نشانی برای خود دست و پا کرده اند، اول این که زحمت زیادی کشیده اند و دوم، خلاقیت لازم را در این بخش داشت اند و در بخش سوم، آموزش های ویژه و خوبی را دیده که هنوز هم برخی از آنان در کلاس های مختلف حرفه ای جهت بالا بردن سطح کارشان، شرکت می کنند و مطالب جدید می آموزند. 

می شود گفت که بیشتر کسانی که در عرصه طراحی پوشاک فعالیت می کنند، صاحب کار هستند و توانسته اند که با مدارک معتبری که آموزشگاه ها در اختیارشان قرا می دهند حتی برای خود نیز شرکت هایی را ایجاد کنند. اغلب طراحان لباس در حوزه های گوناگونی مانند: تولید پوشاک مردانه، زنانه و بچه گانه فعالیت می نمایند. 

تفاوت های انواع شیوه های آموزشی طراحی لباس

تفاوت های انواع شیوه های آموزشی طراحی لباسشیوه های آموزشی هر کدام از مراکز آموزشی با هم دیگر فرق می کند. این موضوع بستگی به این دارد که کلاس های آموزشی در چه سبکی برگزار شود و یا این که این دوره ها دارای چه تجهیزاتی باشند. در کل می شود گفت که روش های آموزشی بر پایه این موارد برگزار می شود که هر کدام شان با هم دیگر تفاوت هایی را دارا هستند: 

 • طراحی لباس با مداد رنگی 
 • طراحی لباس با نرم افزارهای پیشرفته 
 • جنسیت سازی در طراحی لباس 
 • طراحی لباس با گواش 
 • و غیره 

در هر حال، مدل های متفاوتی در بازار لباس کشورمان وجود دارد. شما می توانید با مراجعه به انجمن مدلینگ ایران و یا آژانس مدلینگ اسلامی، که خود دوره های آموزشی را برگزار می نمایند، با روش های متفاوتی از این حرفه، آشنایی حاصل کنید. 

راهنمای ثبت نام در دوره آموزشی طراحی لباس

راهنمای ثبت نام در دوره آموزشی طراحی لباساگر علاقه ای به طراحی لباس دارید و می دانید که پشتکار لازم، شکیبایی و هم خلاقیت بالایی را دارا هستید، بهتر است که به یکی از آموزشگاه ها جهت فراگیری این هنر بسیار مهم، ثبت نام کنید. البته این موضوعاتی است که بستگی به شما دارد. اما برخی از مسائل وجود دارند که در هنگام نام نویسی در چنین کلاس هایی باید درباره خود مراکز آموزشی بدانید. مثلاً سعی کنید تا در آموزشگاه هایی شروع به یاد گیری کنید که معتبر می باشند و تجهیزات زیادی را در اختیار دارند. 

اما چگونه می توان این گونه از آموزشگاه ها را پیدا کرد؟ بهترین کار این است که اولاً با اهل فن مشورت کنید و یا این که خود حضوری به مرکز آموزشی سر بزنید و از نزدیک چند و چون کارشان را مشاهده کنید. به این شکل خواهید توانست که بهترین کورس های را پیدا کرده و در آن ثبت نام کنید. 

اما از طریق اینترنت هم می شود که در دوره های آموزشی خوب با کیفیت نام نویسی نمایید و سپس برای شرکت در کلاس ها به آنان مراجعه کنید. 

مدراک لازم جهت ورود به کلاس های آموزشی طراحی لباس

مدراک لازم جهت ورود به کلاس های آموزشی طراحی لباسبرای ثبت نام کردن در کلاس های آموزشی طراحی لباس، باید مدارک مورد نیاز را در اختیار داشت که همان شناسنامه و کارت ملی می باشد. البته اگر شما به عنوان مبتدی می خواهید وارد این کلاس ها شوید، به همین یک مدرک نیاز است و پر کردن چند فرم دیگر که یک کار اداری روتین به شمار می رود. 

اما اگر قبلاً در جایی آموزش دیده اید و همچنین مدارکی در این خصوص دارید و اکنون می خواهید که در کلاس های پیشرفته و حرفه ای شرکت نمایید، بایستی که برخی از تست ها را پشت سر بگذارید و یا این که مدارک معتبر مورد نیاز را برای آموزشگاه جدیدی که می خواهید ثبت نام کنید، ارائه دهید. 

در کل، هر کدام از آموزش گاه ها، به شیوه ای این کار را انجام می دهند. برخی نیز از طریق اینترنت، ثبت نام را انجام داده و به این طریق، هنر جو در هر جایی از ایران که باشد، می تواند به راحتی وارد این سایت ها شده و نام نویسی را کرده و در زمان آغاز کلاس، سر درس حاضر شود و آموزش ها را فرا گیرد. 

در هر صورت، برای این که اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید، بهتر است که سری به وب سایت های رسمی و یا خود آموزشگاه ها بزنید. 

جدید ترین متد های آموزشی طراحی لباس کدام اند؟

جدید ترین متد های آموزشی طراحی لباس کدام اند؟در کلاس های آموزشی، متدهای گوناگونی روی دست گرفته می شود تا کار آموزان بهتر بتوانند دوره های آموزشی را پشت سر گذارند. هر یک از کورس هایی که در این حوزه فعالیت می کنند، روش های متفاوتی را برای تدریس در پیش می گیرند که در بالا نیز به این مسئله اشاره شد. 

اما بروز ترین متدهای آموزشی این حرفه را آموزشگاه هایی مورد اجرا قرار می دهند که معتبر هستند و به خوبی همه جوانب کار را می سنجند. آنان متدهایی مانند این را در دستور کار آموزشی خود قرار می دهند که عبارتند می باشند از: 

 • جنسیت سازی حریر و سایر پارچه
 • اصول طراحی پارچه 
 • یادگیری و دوخت لباس 
 • نوع رنگ آمیزی طراحی 
 • متد مولاژ 
 • و غیره روش های مرسوم و جدید دیگر 

لیست مراکز آموزشی طراحی لباس در تهران

لیست مراکز آموزشی طراحی لباس در تهراندر تهران، مراکز آموزشی طراحی لباس مختلفی وجود دارند که هر کدام شان به روش های متفاوتی، کلاس ها را برگزار می کنند. اما تعداد این آموزشگاه ها زیاد است و برای این که بتوان بهترین آنان را پیدا کرد، نیاز است که به فهرستی کاملی از آنان دسترسی داشته باشیم. از این طریق می توانیم بهترین مراکز را پیدا کنیم و برای نام نویسی به آن ها مراجعه کنیم. 

در کل، شما برای پیدا کردن لیست کاملی از مراکز آموزشی می توانید راحت ترین راه در پیش بگیرید که اینترنت می باشد. از این طریق می توانید به نشانی ها، شماره های تماس و همچنین ایمیل های این کورس ها نیز دسترسی پیدا کنید و سپس برای چگونگی نام نویسی، متدهای آموزشی و غیره مسائل، با آنان در تماس شد. 

انواع شیوه های آموزشی طراحی لباس کدام اند؟

انواع شیوه های آموزشی طراحی لباس کدام اند؟در بالا به این اشاره کردیم که هر کدام از آموزشگاه ها، شیوه های تدریس به خصوص خود را دارند. اما در طراحی لباس، هر یک از این آموزشگاه ها سعی می کنند تا روش های نوین را در پیش بگیرند. در متدها شما می توانید ایده پردازی در طراحی لباس را بهتر بیاموزید. با روش های رنگ آمیزی، چگونگی استفاده از ابزار مورد نیاز و غیره موارد دیگر، آشنا شوید. 

با مراجعه به آموزشگاه ها، بهتر می توانید با شیوه های مختلف آنان آشنایی حاصل کنید. در هر صورت، مراکز آموزشی زیادی کشورمان وجود دارند که با روش های خاص خود اقدام به آموزش می نمایند. 

دوره مقدماتی تا حرفه ای طراحی لباس در تهران

دوره مقدماتی تا حرفه ای طراحی لباس در تهرانمراکزی که در کار برگزاری دوره های آموزشی طراحی لباس از مقدماتی تا حرفه ای می باشند، طی مراحل خاص و منظمی، تدریس را آغاز و به پایان می رسانند. در تهران، پایتخت کشورمان، آموزشگاه هایی گوناگونی در این حوزه فعالیت می نمایند که می شود به راحتی آنان را پیدا کرد. 

اما روش های آموزشی آنان به شکل استاندارد این گونه است: 

 • دوره مقدماتی قدم به قدم: در این بخش کار آموز با تکنیک های ابتدایی، نوع پارچه ها، نحوه ساختن مدل، ابزار مورد نیاز، رنگ آمیزی و غیره آشنایی حاصل می کند. 
 • دوره متوسط: در این بخش، هنرجو می تواند تا اندازه ای خود به صورت عملی، کارهای طراحی را انجام دهد. 
 • دوره حرفه ای: در این دوره، کار آموز سلیقه یابی، برنامه ریزی، بازارشناسی و غیره را می آموزد. 

لیست هزینه های مربوط به دوره آموزشی طراحی لباس در تهران

لیست هزینه های مربوط به دوره آموزشی طراحی لباس در تهرانهزینه های طراحی لباس ربط مستقیم به این دارد که در چه نوع آموزشگاهی ثبت نام کرده اید. در این خصوص باید این را در نظر داشته باشید که برخی از مراکز، خود تجهیزاتی را در اختیار هنرجویان قرار می دهند و برخی دیگر این گونه نمی باشند. 

در کل، برای ثبت نام و شرکت در کلاس های آموزشی طراحی لباس در تهران، باید یک سری از هزینه ها را متقبل شد که می توان به وسایل طراحی لباس و همچنین قیمت کلاس آموزشی می باشد. 

بهترین آموزشگاه های طراحی لباس در کشور

بهترین آموزشگاه های طراحی لباس در کشورکلاس های آموزشی طراحی لباس مختلفی در ایران وجود دارند. اما برای این که بتوان به یک فرد حرفه ای در کار خود تبدیل شد، تنها تلاش و پشتکار حرف اول را نمی زند؛ مسئله عمده دیگر در این خصوص این است که بهترین مدرسان را داشته باشید. 

به منظور این هدف گذاری ای که در این حوزه نموده اید، باید به بهترین آموزشگاه ها سر بزنید. آنان هستند که اساتید مجربی در اختیار دارند، تجهیزات خوبی را در اختیار هنرجویان قرار می دهند و همچنین سعی می کنند تا تازه ترین روش های آموزشی را پیاده سازی کنند. با در نظر داشتن چنین مشخصاتی می شود، در بهترین آموزشگاه های طراحی لباس ثبت نام نمود. 

Rate this post
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.