کلاس آموزش طراحی لباس برای مبتدی ها در کشور توسط آموزشگاه طراحی لباس برگزار می شود. در این کلاس ها هنر جو با مقدمات طراحی لباس آشنا می شود و بعد به صورت مرحله به مرحله وارد جزئیات می شود تا بتواند شیک ترین طراحی لباس را انجام دهد. همچنین دانشجو با پارچه ها و جنسیت سازی حریر هم آشنا می شود.

کلاس آموزش طراحی لباس برای مبتدی ها در کشور

آموزش مقدماتی تا پیشرفته طراحی لباس در تهران

آموزش مقدماتی تا پیشرفته طراحی لباس در تهرانآموزش مقدماتی تا پیشرفته طراحی لباس در تهران توسط آموزشگاه ها و مراکز فنی و حرفه ای انجام می شود. در کلاس های آموزش طراحی لباس به صورت مرحله به مرحله تمام آموزش ها به کار آموز داده می شود.

شما می توانید با توجه به علایق خود هر یک از رشته های طراحی لباس مانند طراحی لباس مردانه، طراحی لباس عروس، طراحی لباس کودک، و…  را انتخاب کنید. و برای شرکت در کلاس های آن ها می توانید به آموزشگاه طراحی و دوخت لباس مراجعه کنید.

برای آموزش طراحی لباس در ابتدا باید ابزارها و امکانات مورد نیاز  برای طراحی را تهیه کرد. این ابزار ها می تواند مداد، گواش، کاغذ طراحی، کتاب طراحی که با توجه به نوع رشته متفاوت است مثلا اگر شما در کلاس آموزش طراحی لباس کودک هستید باید کتاب طراحی لباس کودک را تهیه کنید. و….

با استفاده از مهارت آموزی در کلاس های طراحی لباس، طرح و ایده های ذهنی در رابطه با طراحی لباس ارائه داده می شود و بعد آن ها را بر روی کاغذ ترسیم می کنند. شما می توانید طراحی لباس با گواش، طراحی لباس با مداد رنگی، را انجام دهید.

مزیت های آشنایی با طراحی لباس

مزیت های آشنایی با طراحی لباسمزیت های آشنایی با طراحی لباس شامل گزینه های زیر می باشد:

 • باعث افزایش خلاقیت در فرد می شود.
 • آشنایی با رنگ، زمینه ها و اشکال هندسی در طراحی 
 • آگاهی از ویژگی های مواد، و چگونگی استفاده از آن ها در فرآیندهای طراحی و تولید لباس
 • آشنایی با روندهای پیشین و جدید جهانی در عرصه مد و لباس بانوان، آقایان، کودکان، 
 • آشنایی با مهارت های مربوط به طراحی، برش، اسمبلینگ، نقش زنی پارچه ها، 
 • کسب مهارت برای ارتباط با مشتریان عادی و حرفه ای صنعت مد
 • آشنایی با نیاز بازار و تحلیل رفتار مصرف کنندگان
 • آشنایی با نرم افزار مورد نیاز در طراحی لباس
 • با فیگور طراحی مانکن آشنا می شوید.
 • با قیمت طراحی لباس عالی آشنا می شوید.
 • در کلاس های دوخت لباس شرکت می کنید و می توانید آشنایی جزیی با دوخت پیدا کنید.
 • می توانید ارزان ترین طراحی لباس اما شیک را انجام دهید.  

لیست کلاس های آموزشی طراحی لباس در تهران

لیست کلاس های آموزشی طراحی لباس در تهرانشما می توانید با جستجو در گوگل لیست کلاس های آموزشی طراحی لباس در تهران را پیدا کنید. این کلاس ها در مناطق مختلف تهران پراکنده شده اند و این پراکندگی باعث شده تا تمام علاقه مندان بتوانند در این کلاس ها شرکت کنند.

در آژانس مدلینگ اسلامی انواع آموزش ها مانند آموزش مد و استایل، آموزش طراحی لباس را به سبک ایرانی و اسلامی به هنر آموزان آموزش می دهند. انواع دوخت لباس و طراحی به سبک ایرانی اسلامی تاثر فراوانی بر فرهنگ جامعه دارد مانند: ترویج پوشش ایرانی و اسلامی و تلفیق آن با سبک  های مدرن با توجه به پوشیدگی و شکیل بودن، حمایت از فروش تولیدات داخلی و تبلیغ کالای ایرانی، جلوگیری از ترویج فرهنگ غربی، ساخت انواع مدل های جدید به سبک ایرانی و اسلامی

انجمن مدلینگ ایران با نظارت بر آموزشگاه های طراحی لباس به ترویج فرهنگ ایرانی کمک می کند تا طراحان لباس بتوانند طراح هایی مطابق با فرهنگ ایرانی را ترویج دهند.

برگزار کنندگان دوره آموزشی طراحی لباس

برگزار کنندگان دوره آموزشی طراحی لباسبرگزار کنندگان دوره آموزشی طراحی لباس آموزشگاه ها یا مراکز فنی و حرفه ای هستند. 

شما با شرکت در کلاس های آموزش طراحی لباس  ایده های اولیه خود را با الگوی های مناسب را می کشید  و از روی الگوها شروع به دوخت لباس می کنید و طرح مورد نظر را برای تولید کننده پوشاک ارسال می کنید. شما می توانید با فروش طرح های خلاقانه  و ابتکاری خود به در آمد هم برسید. شما در این کلاس ها تمام مراحل از ابتدای ایجاد ایده تا مراحل فروش طرح و دوخت به شما آموزش داده می شود.

طراحان مد و لباس تلاش می کنند تا لباسی طراحی کنند که زیبا و شیک باشد. همچنین آن ها در نظر دارند هر نوع لباسی چه فصلی دارد و درچه موقعیتی پوشیده می شود. آن ها برای انجام این امر محدوده ای وسیعی از مواد و ترکیبات آن و همچنین طیف گسترده ای از رنگ ها، الگوها، و سبک ها را در اختیار دارند با وجود این که لباس های روز و معمولی بیشترین مصرف را دارند و در محدوده سبک های متداول آن ها در طراحی است اما لباس های شب و رسمی که در مراسم خاص و مهمانی ها استفاده می شود و مخاطبان خاص خود را دارد باید یک طراح به طراحی این نوع لباس ها هم توجه کند.

هزینه های مربوط به دوره آموزشی طراحی لباس چگونه است؟

هزینه های مربوط به دوره آموزشی طراحی لباس چگونه است؟این هزینه ها با توجه به نوع کلاس و دوره متفاوت است. چون در هر دوره لوازم مورد نیاز برای آموزش با هم فرق می کند. همچنین نوع آموزشگاه، هم روی هزینه تاثیر دارد به عنوان مثال هزینه های مراکز فنی و حرفه ای کمتر از سایر آموزشگاه های خصوصی است.

یک طراح لباس حرفه ای باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • شم بازاریابی قوی داشته باشد.
 • روابط عمومی بالا به ادامه کار به طراح کمک می کند.
 • خلاقیت و نوآوری بالایی داشته باشد.
 • یک طراح لباس با کار تیمی آشنا باشد.
 • با اصول تصویر سازی آشنا باشد.
 • بهتر است مهارت طراحی و نقاشی خود را ارتقا دهید.
 • روحیه رقابت کردن را داشته باشد. به جزئیات توجه خاصی کند.
 • توان بصری خود را ارتقا دهد.
 • بافت و رنگ پارچه را بتواند تشخیص دهد.
 • با انواع برندهای لباس و طراحان حرفه ای جهان آشنا باشد.

برترین آموزش دهندگان طراحی لباس

برترین آموزش دهندگان طراحی لباسبرترین آموزش دهندگان طراحی لباس باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • تمام مراحل را با توجه به پیش نیاز بودن مطالب به کار آموزان آموزش دهند.
 • تمام مراحل آموزش را به ترتیب و مرحله به مرحله به هنر آموزان یاد بدهند.
 • برترین آموزش دهنده باید بتواند حس خلاقیت را در دانشجو را به وجود آورد.
 • همچنین یک آموزش دهنده باید این قدر با تجربه باشد که بتواند با شیوه های مختلف هنر آموزان را آموزش دهد.

یک طراح لباس باید با روانشناسی انواع رنگ ها آشنا باشد یعنی بداند کدام رنگ برای چه افرادی استفاده می شود و هر رنگ مناسب چه نوع لباسی است. اولین چیز که شما را به طراح حرفه ای تبدیل می کند داشتن خلاقیت است. اگر شما به زندگی طراحان حرفه ای نگاهی کنید متوجه می شوید عاملی که باعث موفقیت آن ها شده است وجود خلاقیت در آن ها بوده است. چون همین خلاقیت به ایجاد انواع مدل ها و طراح ها کمک می کند. 

عوامل موثر در هزینه های طراحی لباس

عوامل موثر در هزینه های طراحی لباسعوامل موثر در هزینه های طراحی لباس شامل گزینه های زیر می شود:

 • نوع لوازم مورد نیاز برای آموزش 
 • نوع آموزشگاه ( دولتی، یا خصوصی)
 • تجربه و مجرب بودن اساتید، یعنی هر چه مربی ها مجرب تر باشند هزینه آموزش هم بیشتر است.
 • نوع دوره : به عنوان مثال دوره آموزش طراحی لباس عروس هزینه بیشتری نسبت به  دوره آموزش طراحی لباس مردانه دارد.

اگر شما فردی ایده پرداز و خلاق هستید و می توانید از هر چیز جزئی یک ایده خلق کنید مطمئن باشید که می توانید در طراحی لباس فردی موفق باشید البته در کنار کسب تجربه و ارتباط با تولید کنندگان و طراحان حرفه ای، 

شما می توانید با جستجو در اینترنت طراحان حرفه ای ایران و دنیا را شناسایی کنید و از راز موفقیت آن ها آگاه شوید و از تجربیات آن ها استفاده کنید.

بازار کار طراحی لباس در کشور

بازار کار طراحی لباس در کشوربازار کار طراحی لباس در کشور چندان مناسب و قابل توجه نیست. در صورتی که ما می بینیم طراحی لباس در بیشتر کشور ها مانند ترکیه، امارات، و کشورهای اروپایی، یک شغل پر درآمد محسوب می شود. این شغل در کشور هنوز در بین بیشتر اقشار جامعه جا نیافتاده است همچنین تولید کنندگان لباس به دنبال تولید با طرح های کشورهای غربی هستند و اگر این طراح ایرانی طرحی ایرانی اسلامی را ایجاد کند توجه زیادی به آن نمی شود.

اگر می خواهید به دنبال کسب در آمد در این رشته باشید باید همیشه در جستجو و ایجاد طرح های جدید باشید و بتوانید ایده هایی زیبا و منحصر به فردی را ایجاد کنید. همچنین ایده های شما علاوه بر زیبایی باید مطابق با فرهنگ اسلامی باشد.

جوانبی که یک طراح لباس باید در نظر بگیرد : از آن جا که تنوع طلبی و متفاوت بودن جزء لاینفک زندگی انسان محسوب می شود. طراحان لباس باید به این امر توجه خاصی کنند تا بتوانند با توجه به جوانب پارچه، رنگ، نقش و شکل را در نظر بگیرند و متناسب با آن بهترین طراحی را انجام دهند. 

طراحان لباس باید همیشه به فکر متنوع بودن و پیشرفت باشند و از راکد بودن طراحی لباس جلوگیری کنند به طوری که می بینیم طراحان لباس در اروپا علاوه بر این که برای کشور خود لباس طراحی می کنند بلکه با شناختن فرهنگ سایر کشور ها به دنبال طراحی لباس برای دیگر کشور ها هم هستند.

تفاوت های انواع شیوه های آموزشی طراحی لباس در ایران

تفاوت های انواع شیوه های آموزشی طراحی لباس در ایرانتفاوت های انواع شیوه های آموزشی طراحی لباس در ایران شما موارد زیر می شود:

 • برخی از مدرسین برای آموزش از فیلم استفاده می کنند. اما برخی دیگر خودشان به صورت حضوری آموزش ها را به ترتیب ارائه می دهند.
 • برخی از اساتید از همان ابتدا برای کشیدن طراحی از نرم افزار استفاده می کنند. اما برخی دیگر ابتدا طراحی را روی کاغذ و به وسیله گواش و مداد رنگی آموزش می دهند و مرحله آخر به سراغ نرم افزار ها می روند.

طراحی لباس در سریع ترین زمان در تهران

طراحی لباس در سریع ترین زمان در تهرانطراحی لباس در سریع ترین زمان توسط طراحان حرفه ای انجام می شود. این طراحان را می توان در بیشتر آموزشگاه ها پیدا کرد.

مزیت های آشنایی با طراحی لباس : در دوره آموزش طراحی لباس نکات مورد نیاز برای ارائه یک طرح بی نقص به شما آموزش داده می شود. از طریق این آموزش ها شما می توانید با سبکی منحصر به فرد طراحی و مد لباس را انجام دهید. در نتیجه برای کشیدن طرح نباید یک طراح حرفه ای باشید بلکه اگر دوره طراحی لباس را با موفقیت سپری کنید می توانید یک دیزاین ویژه و عالی را متناسب با هدف خود ایجاد کنید و از این طریق مشتریان و علاقه مندان زیادی را به سوی طرح های خود جذب کنید.

آموزش شیک ترین طراحی لباس در ایران

آموزش شیک ترین طراحی لباس در ایرانآموزش شیک ترین طراحی لباس در ایران توسط اساتید مجرب ( طراحان حرفه ای) انجام می شود. این اساتید با بر انگیختن حس خلاقیت در خود می توانند بهترین و شیک ترین لباس ها را طراحی کنند.

از مسائل مهم در طراحی لباس ایده پردازی است. و کسی که وارد این حرفه می شود باید ذهنی خلاق داشته باشد و بتواند از کوچکترین چیزها ایده بسازد به عنوان نمونه یک شی در ذهن یک انسان معمولی ممکن است بدون ارزش باشد. ولی در ذهن یک فرد طراح، منشا ایده های نو باشد یک طراح لباس می تواند از موجودات زنده الهام بگیرد و از آن در طرح لباس هایش استفاده کند. علاوه بر این رنگ شناسی و سایه از اصول مهم در آموزش طراحی لباس است و بداند در هر فصلی از چه رنگی باید استفاده کند. چون رنگ با توجه به سرد و گرم بودن بودنشان برای فصول خاصی از سال متناسب هستند و یک طراح حرفه ای باید به تمام این نقاط توجه کند.

جدید ترین شیوه های آموزشی طراحی لباس

جدید ترین شیوه های آموزشی طراحی لباسجدید ترین شیوه های آموزشی طراحی لباس در آموزشگا های مختلفی انجام می شود. این شیوه ها به صورتی است که مطالب به روشی ساده به هنر آموز آموزش داده می شود. تا دانشجو بتواند مطالب را یاد بگیرد و حس خلاقیت را در خود پرورش دهد.

روش های جدید آموزش طراحی لباس:

 • رنگی آمیزی در آموزش طراحی لباس: شاید برای شما جالب باشد که طراحی لباس ارتباط مستقیمی با جنس پارچه دارد و اگر شما درک درستی از جنس پارچه داشته باشید به راحتی می توانید متد رنگ آمیزی متناسب با آن را به کار ببرید چون برخی از طرح ها باید با گواش و آبرنگ انجام شود اما برخی دیگر با ماژیک و مداد رنگی
 • متد مولاژ در آموزش طراحی لباس : این روش در سطح جهان شناخته شده است و طراحان زیادی از آن استفاده می کنند مولاژ با مفهوم حجم سازی همراه است و برای این که بتوانید یک روش را پیاده سازی کنید باید نسبت به الگو و تکنیکهایی که در آن به کار برده می شود تسلط کامل داشته باشید. برای اجرای این شیوه لازم است پس از این که طرح موجود در ذهن خود را به وسیله الگوی خطی پیاده سازی کردید. این طرح را با استفاده از پارچه متقال دوخت کنید و بعد دوخت را روی پارچه اصلی انجام دهید در این طرح اصلا نیازی به پرو نیست و افراد می توانند با گفتن سایز خود لباس را فراهم کنند.
Rate this post
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.