آموزش طراحی لباس در مشهد

مرکز آموزش مفتخر است آمادگی خود را در برگزاری دوره آموزش طراحی لباس در مشهد، اعلام نماید. حرفه‌ی طراحی لباس از جمله حرفه های بسیار پرمتقاضی، محبوب و پر درآمدی است که باعث شده در چندسال اخیر، افراد زیادی را به سمت خود جذب نماید.

همین موضوع باعث شده تا آموزشگاه های بسیاری، آموزش طراحی لباس را به یکی از خدمات اصلی خود تبدیل کنند. حرفه طراحی لباس با اینکه از محبوبیت فراوانی برخوردار است اما رقابت سنگین و تنگاتنگی در آن وجود دارد.

قبل از اطلاع از نحوه کلاس آموزش طراحی لباس در مشهد بهتر هست بدانید که طراحان موفق کسانی هستند که این حرفه را به خوبی آموزش دیده‌اند و با مطالعه و کسب مهارت در شاخه های مختلف مد و پوشاک، همواره اطلاعات خود را از تغییرات مد و نیاز مشتریان بروز نگه داشته‌اند.

در واقع میتوان گفت هنر طراحی مد و لباس همواره با یکدیگر همپوشانی داشته و نمی‌توان آنها را از یکدیگر تفکیک نمود؛ آگاهی داشتن از اخبار هرکدام از آنها میتواند ضامن کیفیت و برتری طرح شما شود.

آموزش طراحی لباس در مشهد

سرفصل های آموزش طراحی لباس در مشهد

آموزش طراحی لباس در مشهد توسط مجموعه مرکز آموزش طی 6 ترم برگزار می‌شود. در هر ترم، سرفصل های مرتبط با صنعت پوشاک آموزش داده می‌شود. این سرفصل ها براساس استاندارد های بین المللی این رشته طراحی و تدوین شده است تا بتواند پاسخگوی نیاز شما برای ورود به بازار کار طراحی لباس باشد. به طور کلی سرفصل های موجود در هر ترم به شرح زیر است:

آشنایی با طراحی فیگور

شما با کشیدن انواع فیگور مانکن در حالت های مختلف و نحوه کشیدن چهره آشنا می‌شوید. همچنین چگونگی رسم هر نوع یقه، دامن، آستین، پیراهن، چین و چروک و … روی لباس را یاد خواهید گرفت.

رنگ شناسی و جنسیت سازی

در این ترم با چرخۀ کامل رنگ، نحوۀ ست کردن آنها و پالت رنگی آشنا خواهید شد. همچنین با نحوه چگونگی ترسیم انواع پارچه برای نشان دادن جنس آنها بر روی کاغذ، که اصطلاحاً به آن جنسیبت سازی گفته می‌شود، آشنا خواهید شد.

خلاقیت

در این ترم آموزش خواهید دید که چگونه از اجسام و اطرافتان برای طراحی لباس های جدید و خلاقانه، الهام بگیرید.

اکسسوری و تزئیانت لباس

استفاده از اکسسوری بر روی لباس، باعث بیشتر شدن ارزش قیمتی لباس می‌شود. در ترم چهارم با نحوه دوخت و بکارگیری تزئینات بر روی لباس آشنا خواهید شد.

مولاژ

مولاژ به معنای الگوی حجمیست که در ترم پنجم شما کار روی مانکن را آموزش خواهید دید.

نرم افزار های طراحی لباس

از جمله نرم افزارهای بسیار مطرح و مهم در طراحی لباس، مارولوس می‌باشد که در این ترم با آن آشنا خواهید شد.

کلاس طراحی لباس در مشهد

کلاس طراحی لباس در مشهد با بهترین و برجسته ترین اساتید برگزار می شود ،طراحی لباس از جمله حرفه های بسیار پردرآمد در دنیا محسوب می‌شود و بازار کار آن نیز بخاطر نیاز همشگی صنعت مد و پوشاک به طرح های جدید، همیشه مهیا است. برای آنکه بتوانید در آن به موفقیت و سرمایه کلانی برسید، ابتدا لازم است خوب آموزش دید و به تخصص کافی دست پیدا کنید. در ایران آموزشگاه های مختلفی وجود دارند که به آموزش طراحی لباس می‌پردازند؛ اما تنها این کافی نیست.

شما باید به آموزشگاهی مراجعه کنید که بتواند همواره شما را ساپورت کنند و باعث نقطه پرش‌تان باشد. مرکز آموزش با داشتن چندین سال سابقه فعالیت حرفه‌ای در زمینه برگزاری دوره و کلاس آموزش طراحی لباس در مشهد، توانسته به یکی از معتبرترین و بهترین آموزشگاه ها در ایران تبدیل شود.

تماس با کارشناسان

شیوه برگزاری کلاس طراحی لباس در مشهد

مرکز آموزش به دلیل داشتن سابقه حرفه‌ای طولانی به عنوان یکی از بهترین مجریان برگزار کننده کلاس طراحی لباس در مشهد ، تهران و سایر شهر ها شناخته می‌شود.

بر همین اساس علاقه مندان بسیاری در کل ایران و حتی خارج از کشور تمایل دارند در دوره های آموزشی این آموزشگاه شرکت کنند. اما بخاطر مسافت طولانی که در این بین وجود دارد و همچنین محدودیت زمان، امکان شرکت در کلاس های حضوری برای این افراد وجود ندارد.

بهترین دوره طراحی لباس

بر همین اساس، مرکز آموزش برای افرادی که به هر دلیلی قادر به شرکت در کلاس حضوری نیستند، دورۀ آنلاین و غیر حضوری در نظر گرفته است. آموزش طراحی لباس در مشهد نیز به صورت آنلاین و غیر حضوری برگزار می‌شود تا ساکنین این شهر عزیز بدون آنکه مجبور باشند مسافت و زمان زیادی را تا تهران و رسیدن به آموزشگاه طی کنند، در همان منزل خودشان میتوانند آموزش طراحی لباس را بشکل آنلاین بگذرانند. اساتید و سرفصل هر دو دوره حضوری و آنلاین کاملا با یکدیگر یکسان بوده و براساس متدهای بین المللی از مبتدی تا پیشرفته برگزار می‌شود. کلاس های آنلاین کاملا به شیوه تعاملی برگزار شده و هنرجو موظف است در آن فعالیت پویا داشته باشد.

استاد با حضور در آموزشگاه، کلاس را برگزار و اداره می‌کند و به رفع سوالات و اشتباهات هنرجو می‌پردازد. همچنین در کنار استاد، یک استادیار نیز حضور دارد که از کلاس های آنلاین پشتیبانی 24 ساعته انجام داده و بعد از پایان هر جلسه نیز به تمرین ها و رفع اشکالات دانشپذیران می‌پردازد.

در پایان دوره نیز به هنرجو، مدرک معتبر بین المللی تعلق می‌گیرد که میتواند با مراجعه به دارالترجمه، آنرا برای پذیرش کشور موردنظر ترجمه کند.

دوره طراحی لباس جهت ورود به بازار کار

بازار کار رشته طراحی لباس

به طور کلی، صنعت مد از رقابتی ترین و پرچالش ترین صنایع در دنیا محسوب می‌شود و برای موفقیت در آن، باید زمان و انرژی زیادی را صرف کرد.

خصوصاً در شرایط کنونی که با پیشرفت تکنولوژی و فناوری، میزان این رقابت بیشتر شده و فعالان در این حوزه همواره در تلاش هستند بهترین خود را نمایش بگذارند. حوزۀ طراحی لباس نیز از این قاعده مستثنی نیست.

در نتیجه، نباید انتظار داشته باشید خیلی زود مشهور شوید یا به درآمد بالایی در این حوزه دست پیدا کنید.

وضعیت بازار کار طراحی لباس در هر شهر یا کشوری متفاوت است. در برخی از شهرهای جهان، مانند پایتخت های مد (پاریس، میلان، نیویورک، لندن، هنگ کنگ)، بازار کار بسیار خوب است. هر کدام از این کشورها نیز ویژگی ها و نقاط قوت مختص به خودشان را دارند. البته بازار کار رشته طراحی لباس هنوز در ایران اشباع نشده و پیشرفت نکرده است.

اما میتوان از همین فرصت استفاده کرد و طرح های لباس های خود به مزون های مختلف فروخت و یا برند خود را تاسیس نمود. به هیچ عنوان نمیتوان گفت که این حرفه هیچ بازارکاری ندارد و نمیتوان در این زمینه موفق شوید.

برای اینکه بتوانید در این بازار درآمد خوب و بالایی داشته باشید؛ باید هم در این زمینه حرف ه‎ای شوید و هم با علم روز و متدهای جدید طراحی لباس که در دنیا شکل میگیرد، آشنا باشید.

مدرک معتبر بین المللی

مدرک دوره طراحی لباس در مشهد

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، مرکز آموزش از جمله معدود آموزشگاه هایی است که در پایان دوره آموزش طراحی لباس مشهد خود، به هنرجویان مدرک معتبر بین المللی می‌دهد.

شما براحتی می‌توانید بدون شرکت در دوره های طراحی لباس های کشورهای دیگر برای دریافت مدرک، تنها با شرکت در دوره مرکز آموزش، مدرک معتبر بین المللی دریافت نمایید.

این مدرک از اعتبار بسیار بالایی برخودار بوده و مورد تایید قوه قضائیه است. بطوری که بواسطه آن میتوانید نه تنها در ایران بلکه در کشورهای دیگر به فعالیت بپردازید. در نتیجه اگر قصد مهاجرت و فعالیت در کشور دیگری را دارید، می‌توانید این مدرک را با ارائه به دارالترجمه، برای سفارت موردنظر ترجمه کنید.

 

این آموزشگاه، هنرجو را از مرحله ایده تا اجرا حمایت می‌کند و راهنمایی و تجربه های خود را برای رساندن به موفقیت او دریغ نمی‌نماید. همچینن مرکز آموزش از جمله معدود آموزشگاه هایی است که مدرک معتبر بین المللی اعطا می‌کند. بطوری که دانشپذیر پس از اتمام دوره، میتواند بواسطه مدرک خود در سراسر دنیا فعالیت کنید.